Pleszewski Klub Karate najlepszy w Wielkopolsce.

red
Pleszewski Klub Karate zajął pierwsze miejsce w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w karate WKF. W klasyfikacji generalnej zdobył 8 złotych, 7 srebrnych i 9 brązowych medali.

Zawody zostały rozgrywane pod patronatem Polskiego Związku Karate i Wielkopolskiego Związku Karate WKF. Organizatorami byli Pleszewski Klub Karate, UMiG Pleszew, Starostwo Powiatowe w Pleszewie. W zawodach uczestniczyło 248 zawodników z 24 klubów. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Pleszewski Klub Karate zdobywając 8 złotych 7 srebrnych i 9 brązowych medali.

Głowna nagrodę zawodów, którą ufundował Burmistrz Miasta i Gminy odebrał Prezes Klubu Józef Sołtysiak, który podziękował wszystkim zawodnikom, którzy się przyczynili do tego sukcesu oraz sponsorom i organizacjom współfinansująca to duże przedsięwzięcie.
Były to w dotychczasowej historii Pleszewa największe zawody jakie zostały rozegrane na terenie Pleszewa, które razem z Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików w Karate WKF zgromadziły ponad 300 zawodników.

Nie zawiódł jak zawsze Filip Vogt wygrywają w konkurencji kumite młodzików -45kg.Wszystkie walki zwyciężył z duża przewagą techniczną. W finale Filip pokonał swojego kolegę klubowego Mateusza Bonusiaka. Kacper Vogt w konkurencji kumite chłopców -40kg pokonał w finale Dominika Tarnawskiego także z Pleszewskiego Klubu Karate. Kamil Kałużny w konkurencji kumite chłopców -35kg pokonał Dawida Sobkowiaka także z PKK Pleszew. Jakub Konowalczyk w konkurencji kumite chłopców +40kg w finale pokonał Maksymiliana Sadowskiego. Barbara Sadowska w konkurencji kumite młodziczek +45kg zwyciężyła bezapelacyjnie Michalinę Stachowiak z Gottsu Kościan. Adam Konowalczyk w konkurencji kumite juniorów młodszych -63kg pokonał w finale Kamila Maciuszka Tora Legnica. Emil Szkudlarek w konkurencji kumite młodzików -50kg w finale pokonał Gracjana Garsztkę PKK Pleszew.

Najlepszą zawodniczka turnieju została zdobywczyni 2 złotych medali Marta Michalewicz Gottsu Kościan a najlepszym zawodnikiem turnieju Mateusz Neter Hitotsu Ostrzeszów.
Najlepszymi zawodnikami gospodarzy turnieju zostali Kamil Kałużny i Kacper Vogt.