Pleszewscy karatecy zdobyli trzy medale na mistrzostwach Polski seniorów we Wrocławiu

Damian Cieślak
archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
Trzy medale zdobyli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate podczas mistrzostw Polski seniorów we Wrocławiu. Indywidualnie na podium stanęli Michał Florczak i Bartłomiej Sołtysiak. Panowie wywalczyli brązowe "krążki" w kumite, w kategorii wagowej do 84 kg i stanowili podstawę ekipy, która zajęła trzecie miejsce w kumite drużynowym. Swoją cegiełkę do tego sukcesu dołożył także Wojciech Pestka.

4 grudnia we Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w karate. Organizatorem zawodów była Polska Unia Karate i miejscowy klub - Budokan. Do rywalizacji przystąpiło 130 zawodników z 35 klubów. Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate indywidualnie wywalczyli dwa medale, trzeci dołożyli w drużynie. Za każdym razem był to "krążek" koloru brązowego.

W kumite do 84 kg na najniższym stopniu podium stanęli Michał Florczak oraz Bartłomiej Sołtysiak. Panowie stanowili podstawę ekipy, która w rywalizacji drużynowej także zajęła trzecie miejsce. Skład uzupełnił Wojciech Pestka. On zmagania indywidualne zakończył na 5. pozycji.

Warto dodać, że wychowanek Pleszewskiego Klubu Karate, aktualnie trenujący w Kuzi Sport, Maciej Drążewski został mistrzem kraju w kumite seniorów w wadze do 75 kg.

XV Puchar Wielkopolski Karate WKF

Wcześniej odbył się XV Puchar Wielkopolski Karate WKF, z którego najmłodsi zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate przywieźli pięć medali. Zwycięstwa na swoim koncie zapisali: Maja Kolanowska w kumite młodziczek (+45 kg) oraz Damir Volkov w kumite chłopców (-35 kg), który wywalczył także brązowy "krążek" w kata (8-9 lat).

Na najniższym stopniu podium stanęli również: Aleks Klaczyński w kumite (-30 kg) oraz Jan Borowczyk w kumite (+35 kg). Obaj startowali w gronie 8-9 latków. Ponadto Feliks Gomułka oraz Maciej Nowakowski zakończyli rywalizację na 5. miejscu w mocno obsadzonej konkurencji kumite do 30 kg.

W zawodach wzięli udział także Lena Szybiak i Patrycja Pływaczyk (kumite, +30 kg), Zuzanna Kujawiak (kumite, -30 kg) i Borys Małgowski (kumite, -30kg).

Jednocześnie w Śremie odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Podopieczni Bartłomieja Sołtysiaka wywalczyli dwa "krążki".

- Złotymi medalistami MMM w kumite - strefa B w Śremie - zostali Maja Kolanowska (-46 kg) oraz Jędrzej Becker (+56 kg). W zawodach wzięli udział także: Celina Żarnowska (kumite, -42 kg), Łucja Gomułka (kumite, +50 kg), Maksymilian Margiela (kumite, -40 kg), Sylwester Kapała (kumite, -44 kg) i Carlos Olszyna (kumite, +56 kg)

- opowiada Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

Polub nas na FB

Mikołajki 2022. To już dziś! Mikołajkowa galeria pleszewian ...

Rajd Barbórka 2022. Udany debiut ekipy WRC Pleszew na Rajdzie Barbórka. Emocji nie brakowało do samego końca!

Rajd Barbórka 2022. Udany debiut ekipy WRC Pleszew na Rajdzi...

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2022 w Pleszewie. Na nich zawsze można liczyć i wyciągną pomocną dłoń. Razem można więcej!

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 2022 w Pleszewie. Na nich...

Mikołajkowe morsowanie nad zalewem w Gołuchowie. Zimna woda nie była im straszna! Na twarzach gościł szeroki uśmiech. Zobaczcie zdjęcia

Mikołajkowe morsowanie nad zalewem w Gołuchowie. Zimna woda ...

Rodzinne Spotkanie Mikołajkowe w Choczu z Fundacją Pomocy Dz...