Pleszewscy karatecy zdobyli siedem medali na zakończenie pierwszej części sezonu

Marek Blandzi
Siedem medali na zakończenie pierwszej części sezonu zdobyli pleszewscy karatecy Józef Sołtysiak

W leszczyńskich zawodach wzięło udział dziewięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W sumie zawodnicy z PKK wywalczyli siedem medali, w tym sześć złotych i jeden brązowy. Wszystkie krążki nasi karatecy wywalczyli w konkurencjach kumite (walki).
W zawodach wzięło udział 291 zawodników z 23 klubów. Rozegrano łącznie 45 konkurencji. Sędzią głównym mistrzostw był Jarosław Adamski.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał prezydent miasta Leszna Tomasz Malepszy. Pleszewski Kub Karate zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej za UKS Zduny z dwunastoma medalami złotymi, a przed Gottsu Kościan z trzema medalami złotymi.
Występ na zawodach w Lesznie był ostatnim startem w pierwszym półroczu 2013r. Pleszewskiego Klubu Karate. Udział naszych zawodników zakończył się sukcesem w postaci zdobycia siedmiu medali. Pleszewscy zawodnicy w I półroczu zanotowali wiele sukcesów m.in. wygrali najważniejsze zawody w kategorii młodzików Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zapisując na swoim koncie 27 pkt we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego, co jest prawdziwą wykładnią poziomu sportowego w wydaniu młodzieżowym.
Teraz nasi sportowcy będą przygotowywać się do dalszej części sezonu na obozie sportowym w Murzasichle koło Zakopanego. Pleszewian czeka bowiem udział w najważniejszych dla nich zawodach w kategorii juniorów, które odbędą się w październiku w Bielsku Białej. Oczywiście nie jest tajemnicą, że nasi zawodnicy specjalizują się w konkurencjach kumite (walki), co udowodnili wielokrotnie na turniejach karate. Trenerzy: Bartłomiej i Damian Sołtysiak liczą na to, że nasi sportowcy wywalczą minimum jeden złoty medal w jesiennych mistrzostwach, który powiększy dorobek punktowy we współzawodnictwie sportu młodzieżowego. Wracając zaś do leszczyńskiego turnieju, to odnotujmy, że tym razem bez sukcesów medalowych wystąpili: Julia Grzelak w kumite żaczek -30kg i Marcin Welke w kumite juniorów mł. -50kg.
Natomiast złote krążki oraz jeden brązowy trafiły w ręce następujących naszych karateków.