Pleszewscy karatecy zdobyli międzynarodowe medale

Irena Kuczyńska
Pleszewianie przywieźli jedenaście medali z IX Indywidualnych Mistrzostw Polski w karate Fudokan w Warszawie.

W Mistrzostwach Polski Karate Polskiego Związku Karate Fudokan z udziałem 370 zawodników z 37 klubów uczestniczyło 9 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. W turnieju międzynarodowym dzieci wystartowało dwoje reprezentantów PKK Pleszew.
Zawody zakończyły się sukcesem pleszewian, którzy zdobyli w sumie jedenaście medali w tym sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe medale.

W Mistrzostwach Polski Karate Fudokan reprezentanci PKK Pleszew startowali w kategoriach kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Pleszewianie zdobyli 4 tytuły mistrzów Polski Karate Fudokan. Tytuły mistrzowskie z poprzedniego roku obronili w kategorii seniorów +90kg Tomasz Sołtysiak, który w finale pokonał 6-1 Mateusza Osmólskiego Budokan Wrocław.

W kategorii kumite młodzieżowców -64kg tytuł mistrzowski z poprzedniego roku obronił także Maciej Drążewski. W kategorii juniorów +76kg srebrny medal wywalczył Krystian Żuchowski. Pozostali zawodnicy rywalizowali w konkurencjach juniora młodszego (kadetów).
Mistrza Polski obronił także Filip Vogt w kategorii kumite -50kg (wygrane 4 walki).

Barbara Sadowska w kumite +54kg wywalczyła tytuł mistrzyni Polski wygrywając 4 walki. W konkurencji kumite -55kg tytuł wicemistrza Polski osiągnął Maciej Śmigielski. Emil Szkudlarek w konkurencji kumite -65kg po zaciętym pojedynku uległ w finale nieznacznie 6-5 Mikołajowi Antkowiakowi Satori Leszno. Brązowy medal sięgnął w kumite -70kg Dawid Szymura oraz Jan Szkudlarek w kumite +70kg

W Międzynarodowym turnieju karate dzieci w Warszawie Kacper Vogt zdobył złoty medal wygrywając 4 walki w kumite młodzików -45kg oraz Maksymilian Sadowski w kategorii kumite dzieci 10-11 lat +40kg wygrywając także 4 walki.