Pleszewscy karatecy zdobyli cztery Puchary Polski!

Marek Blandzi
Michał Florczak to największe objawienie PKK w tym sezonie
Michał Florczak to największe objawienie PKK w tym sezonie Józef Sołtysiak
Siedem medali w Pucharze Polski Karate WKF – który rozegrano w Warce – zdobyli pleszewscy karatecy na jednym z najważniejszych turniejów w Polsce!

Bardzo dobre przygotowanie do sezonu startowego reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate już na kolejnym turnieju o wysokiej randze dało świetne wyniki!. Po znakomitych występach w turniejach rankingowych zawodnicy z Pleszewa odnotowali kolejny sukces na zawodach rankingowych Polskiego Związku Karate.

W zmaganiach wzięło udział ponad 450 zawodników z 37 klubów. W zawodach wystąpiły najsilniejsze kluby w Polsce z: Łodzi, Szczecina, Białegostoku, Gdańska, Gdyni, Poznania, Bydgoszczy. W rywalizacja wzięła również udział kadra Polski, która miała weryfikować poziom wyszkolenia członków kadry narodowej.

Wychowankowie braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków sięgnęli po cztery puchary Polski. Kolejne triumfy święci jeden z najmłodszych zawodników Pleszewskiego Klubu Karate Michał Florczak. Michał w finale kumite chłopców 8-9 lat -30 kg pokonał 3-2 przez wskazanie sędziowskie reprezentanta Bodaikanu Szczecin. W ten sposób M. Florczak zanotował na swoim koncie ósme zwycięstwo w swojej krótkiej karierze zawodniczej.

Świetny występem Kacpra Vogta zakończył rywalizację w konkurencji kumite żaków +40kg. Kacper po wygraniu czterech pojedynków sięgnął po Puchar Polski. W finale nieznacznie pokonał swojego kolegę klubowego Maksymiliana Sadowskiego.
Kolejny puchar w konkurencji kumite młodzików -45 kg wywalczył Mateusz Bonusiak, który w finale pokonał Mikołaja Samsona z Gokken Gdynia.

Czwarty puchar dla PKK zdobył Maciej Drążewski w konkurencji kumite seniorów -67kg. Z kolei po srebro sięgnęła w konkurencji młodziczek +50kg Barbara Sadowska.

pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363

Podczas zawodów sędzia główny pogratulował reprezentantom pleszewskiego klubu kolejnych sukcesów i zapowiedział udział w organizowanych zawodach, które odbędą się w sali sportowej przy ZSP nr 1 w dniu 8 czerwca. Mowa oczywiście o Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, w których będzie sędzią głównym, co podniesie rangę pleszewskich zawodów.

Jeżeli w Pleszewie powstanie pełnowymiarowa hala sportowa to nie jest wykluczone, że to właśnie w naszym mieście mogłyby zostać rozegrane Mistrzostwa Polski! Spektakularne wyniki na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych zawodników z Pleszewa bez wątpienia byłyby wówczas wielkim atutem PKK.

Dodajmy, że w zawodach wystąpili także: Dawid Szymura, Maciej Śmigielski, Dawid Sobkowiak, Gracjan Garsztka, Konowalczyk Jakub oraz Patryk Fimiak.