Pleszewscy karatecy zdobyli 12 medali w Murowanej Goślinie

Irena Kuczyńska
Pleszewscy karatecy na Noworocznych Zawodach Karate WKF
DYNAMIC CUP Murowana Goślina 2013
Pleszewscy karatecy na Noworocznych Zawodach Karate WKF DYNAMIC CUP Murowana Goślina 2013
12 medali zdobyli pleszewscy karatecy na Noworocznych Zawodach Karate WKF DYNAMIC CUP Murowana Goślina 2013 Zawody inauguracyjne start w 2013 roku był bardzo udany. W dniu 16 lutego 13 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate zdobyło 12 medali w tym 6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale.

16 lutego 13 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate zdobyło 12 medali w tym 6 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe medale. W zawodach uczestniczyło 350 zawodników z 19 klubów.

Złote medale były zdobywane przez doświadczonych pleszewskich zawodników Kacpra Vogta, Filipa Vogta, Jana Szkudlarka, Mateusza Bonusiaka, Dawida Sobkowiaka. Miłą niespodziankę zrobił Michał Florczak, najmłodszy reprezentant PKK Pleszew, który wywalczył dwa medale złoty w kumite chłopców i brązowy medal w kata.

Srebrne medale zdobyli Barbara Sadowska oraz Maksymilian Sadowski. Brązowe medale sięgnęli Maciej Śmigielski, Emil Szkudlarek, Michał Szymoniak.

W konkurencji kumite PKK Pleszew wygrał bez większych trudności kolejne zawody choć pauzowało kilkoro potencjalnych pretendentów do złotych medali jak chociażby Adam Konowalczyk, Jakub Konowalczyk. Poza tym na zawodach uległ kontuzji pretendent do złotego medalu Dawid Szymura.

Występy pleszewskich karateków potwierdza profesjonalne wyszkolenie przez swoich trenerów braci Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków. Kolejnym dowodem stałych postępów jest powołanie 12 młodzików do kadry Wielkopolskiej.

W zawodach uczestniczyli bez sukcesów medalowych Konrad Tanaś, który po zaciętych walkach zajął ostatecznie 5 miejsce. Był to sprawdzian przed jednym z najważniejszych występów w tym roku IX Pucharze Świata Karate WKF w Łodzie 2-3 marca.

PKK Pleszew liczy na przynajmniej jeden medal w silnym obsadzonym rankingowym turnieju. Przypomnijmy, że na ostatnim VIII Pucharze Świata srebrny medal wywalczył Bartłomiej Jenerowicz.