Pleszewscy karatecy rywalizowali w XXX Mistrzostwach Ziemi Legnickiej. Jak się spisali?

Pleszewski Klub Karate
Pleszewscy karatecy w sobotę, 24 kwietnia 2021 roku, wzięli udział w XXX Mistrzostwach Ziemi Legnickiej. Jak się spisali?

Zawody w karate olimpijskim były jednocześnie turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw Polski juniorów młodszych, juniorów i U-21. Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 7 "krążków", co pozwoliło zająć im drugie miejsce w klasyfikacji medalowej turnieju. 4 reprezentantów naszego klubu stanęło na najwyższym stopniu podium, 3 wywalczyło srebrne medale. Wszyscy sukcesy świętowali w kumite indywidualnym.

Złote medale zdobyli:

• Julia Grzelak (juniorka), kat -48 kg;
  • Magdalena Godlewska (U-21), kat. -61 kg;
  • Wojciech Pestka (U-21), kat. -75 kg;
  • Jakub Konowalczyk (U-21), kat. +75 kg.

Srebrne "krążki" wywalczyli:

• Wiktoria Jopek (juniorka młodsza), kat. -47 kg;
  • Paweł Spychalski (junior), kat. +76 kg;
  • Dawid Sobkowiak (U-21), kat. +75 kg.

Na piątym miejscu zawody ukończyli: Jakub Sworek (junior, kat. -76 kg) i Oliwia Szczepaniak (U-21, kat. -55 kg). Siódme miejsce zajęła Wiktoria Wolniak w konkurencji juniorek młodszych -47 kg. Z kolei w wadze do 54 kg dziewiąta była Wiktoria Rataj. W zawodach wystąpili także: Magdalena Welke, Kacper Joachimiak, Jan Podolski, Szymon Perz oraz Stanisław Pestka.