Pleszewscy karatecy przywieźli z Wrocławia złote i brązowe medale

Irena Kuczyńska
Międzynarodowy Turniej Karate Funakoshi CUP we Wrocławiu - pleszewscy karatecy
Międzynarodowy Turniej Karate Funakoshi CUP we Wrocławiu - pleszewscy karatecy Józef Sołtysiak
6 medali ( 3 złote i 3 brązowe) zdobyli na Międzynarodowym Turnieju Karate Funakoshi CUP 3 karatecy Pleszewskiego Klubu Karate

W zawodach we Wrocławiu udział wzięło 348 zawodników z 35 klubów z Polski, Litwy, Anglii, Czech, Słowacji i Łotwy. Zawody odbyły się 16 marca w Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Wychowankowie trenerów roku 2012 Bartłomieja I Damiana Sołtysiaków zdobyli 6 medali w tym 3 złote i 3 brązowe medale. Pleszewski Klub Karate reprezentowało 12 zawodników.

Złoty medal w konkurencji kumite młodzików +55kg wywalczył Dawid Szymura, który po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nogi wraca do swojej wysokiej formy sprzed roku.
W finale pokonał po zaciętym pojedynku 3-2 Jakuba Kaługę KS Gokken Gdynia. W tej samej kategorii po brązowy medal sięgnął Jan Szkudlarek, który pokonał Mikołaja Moszczenko Sakuria Rumia.
Drugi złoty medal wywalczył w kategorii kumite juniorów +68kg Krystian Żuchowski pokonując w finale przez wskazanie sędziowskie 4-1 Dawida Stubbę Tczewski Klub Karate.

Trzeci złoty medal zdobył Maciej Drążewski w kumite seniorów -67kg pokonują w finale 10-3 srebrnego medalistę z Harasuto World Cup 2013 Michała Parczewskiego KKS Lębork. Jest to duży sukces Macieja i dobry prognostyk na zbliżające się Mistrzostwa Polski Karate WKF w Bydgoszczy 23 marca 2013r.

Drugi dla PKK Pleszew brązowy medal wywalczyła Barbara Sadowska w konkurencji kumite młodziczek open. Trzeci brązowy medal zdobył Kacper Vogt w konkurencji kumite chłopców 10-11 lat +35kg.

Piąte miejsca zajęli Filip Vogt w kumite juniorów młodszych -57kg, Konrad Tanaś i Maciej Śmigielski w kumite młodzików -50kg. W zawodach uczestniczyli także Maksymilian Sadowski, Dawid Sobkowiak w kumite chłopców 10-11 lat+35kg oraz Patryk Fimiak w kumite juniorów młodszych -57kg.