Pleszewscy karatecy nie zwalniają tempa przed Mistrzostwa Polski

red
Pięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w IV Ogólnopolskim Turnieju Karate WKF Yamabushi CUP. To kolejny sprawdzian przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się 24 października w Pleszewie na Hali Sportowej ZSP nr 3.

Karate z kolejnymi medalami

W zawodach wzięło udział 250 zawodników z 22 klubów. Pleszewski Klub Karate reprezentowali: Julia Grzelak, Dominik Tarnawski, Dawid Sobkowiak, Jakub Konowalczyk i Wiktoria Maciejewska.

Pleszewski Klub Karate zajął 4 miejsce w klasyfikacji medalowej ustępując tylko gospodarzowi zawodów Yamabushi Bydgoszcz, Bushi-do Bydgoszcz oraz Gokken Gdynia.

Bardzo dobry występ zanotowała Julia Grzelak, która sięgnęła po złoty medal po wygraniu 3 walk. W finale pokonała reprezentantkę Harasuto Łódź 1-0.

Drugi złoty medal zdobył po bardzo wyrównanej walce Jakub Konowalczyk, który pokonał zawodnika GKK Gdańsk 2-1. Decydujący punkt Jakub Konowalczyk zdobył w ostatniej sekundzie walki.

W kategorii kumite młodzików +50kg Dawid Sobkowiak wywalczył srebrny medal. W eliminacjach Dawid pokonał kolejno zawodników z Bushi-Do Bydgoszcz 2-0, GKK Gdańsk 3-1 oraz w walce półfinałowej reprezentanta Harasuto Łódź 4-1.

Brązowy medal w konkurencji kumite juniorów młodszych -63kg wywalczył Dominik Tarnawski.