Pleszewianie z medalami na międzynarodowym Austrian Karate ChampionsCup Hard!

red
Pleszewscy karatecy odnieśli kolejny sukces. Tym razem na międzynarodowym turnieju Austrian ChampionsCup Hard wywalczyli trzy medale. Najlepiej zaprezentował się Kacper Vogt, który w swojej kategorii okazał się bezkonkurencyjny i zdobył złoty medal!

Turniej w Austrii należy do jednych z najbardziej prestiżowych zawodów karate WKF w Europie. Dla wielu karateków był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które na początku lutego odbędą się w stolicy Węgier - Budapeszcie.

W zawodach Austrian ChampionsCup Hard wystartowało około 600 zawodników z 135 klubów z 13 krajów w tym troje reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Największy sukces odniósł Kacper Vogt, który w drodze po złoty medal pokonał kolejno Niemca Azoo Laury 3-0, reprezentanta Szwajcarii Souto Ebiner Hermes 3-1, w półfinale Austriaka Hormana Nikolasa 2-0 oraz w finale Niemca Litticha Stanislava 5-0.

Brązowe medale wywalczyli z kolei Dawid Sobkowiak oraz Michał Florczak. Dawid w drodze po brązowy medal wygrał z Wagnera Mikę przez wskazanie sędziowskie, Niemca Ericka Ehbrechta 3-0. W kolejnej uległ przez wskazanie sędziowskie Szwajcarowi Niklasovi Barth. W bezpośredniej walce repasażowej o brązowy medal pokonał Wocha Puppo Matteo 10-2. Natomiast Michał pokonał Szwajcara Andreja Vranjesa 4-0, w kolejnej Niemca Floriana Kahla 3-0. W następnej walce uległ przez wskazanie sędziowskie Szkotowi Benowi Woodsowi. Następnie pokonał Szwajcara Giana Galuori 9-0 a w bezpośredniej walce o brązowy medal pokonał Fabio Hermanna 5-0.

- To jest dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy na Węgrzech - podkreśla Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.