Pleszew. Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wrócili z Łodzi z medalami i kwalifikacjami na mistrzostwa Polski

Pleszewski Klub Karate
15 maja 2021 r. w Łodzi odbył się drugi turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Polski karate juniorów młodszych, juniorów i U-21, które odbędą się 19 czerwca w Poznaniu. W zawodach nie zabrakło reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Zawody były jednocześnie otwartymi mistrzostwami Łodzi. Z siedmioosobowej reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate najlepiej wypadli Michał Florczak i Jan Podolski, którzy wygrali w swoich kategoriach. Pierwszy z panów był najlepszy w kumite juniorów w wadze do 76 kg. Michał wrócił do rywalizacji po kilkumiesięcznej przerwie, wygrał 4 walki i sięgnął po złoty medal. Drugi z panów również wyszedł zwycięsko z 4 pojedynków i tym samym zapewnił sobie triumf w kumite juniorów młodszych (-52 kg).

Brązowe medale wywalczyli: Aleksandra Rataj w kumite juniorek młodszych (-54 kg), Kacper Joachimiak w kumite juniorów młodszych (-52 kg) oraz Paweł Spychalski w kumite juniorów (+76 kg). Miejsca medalowe gwarantowały kwalifikacje do MP. A te wywalczyli także Stanisław Pestka w kumite juniorów (-68 kg), Szymon Perz w kumite juniorów (-52 kg). W sumie w dwóch turniejach kwalifikacyjnych - pierwszy odbył się w Legnicy - Pleszewski Klub Karate wywalczył 16 kwalifikacji.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Gmina Chocz. Pływanie. Alicja Nogaj trzecią zawodniczką Mist...

Pleszew. Kosz Pleszew podpisał porozumienie o współpracy z A...

Pleszew. Jan Matyjaszczyk nie miał sobie równych w mistrzost...

Z betonowego boiska przy Reja po mistrzostwo kraju. Szymon R...

Gala A1 Federation w Pleszewie. Mateusz Duczmal pokonał w ro...

Didier Deschamps powołał Karima Benzemę na mistrzostwa Europy. Napastnik wraca do reprezentacji Francji po pięciu latach