PLESZEW - Tylko Płomyk nie zawiódł...

Marek Blandzi
Futboliści z Gołuchowa nie sprostali drużynie z Koźmina Wlkp.
Futboliści z Gołuchowa nie sprostali drużynie z Koźmina Wlkp. Mariusz Kruchowski
Koźminiecki Płomyk nie zwalnia tempa. Po niedzielnej wygranej 6:1ze Zrywem Dąbie drużyna z gminy Dobrzyca umocniła się na fotelu lidera w IV lidze grupie południowej!

Niedzielny mecz Płomyka ze słabiutką drużyną z Dąbia rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia zespołu gości. W 44 minucie golkipera miejscowych pokonał bowiem Adam Arkuszewski. Minutę później był już jednak remis, a do wyrównania zdołał doprowadzić Krzysztof Matuszak. W drugiej części spotkania przewaga zespołu z Koźmińca nie podlegała już dyskusji, czego efektem było aż pięć goli zdobytych przez miejscowych. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Kamil Stefaniak (47min), Daniel Kaczmarek (50min), Wojciech Figan (65min), Paweł Kryś (88 i 90min).
Niestety nie powiodło się dwóm pozostałym czwartoligowcom z powiatu pleszewskiego. LKS przegrał bowiem 0:1 w Dobrzycy z Białym Orłem Koźmin Wlkp (gol Michała Kasprzaka w 14 min. gry), w takich samych rozmiarach przegrała również pleszewska Stal, tyle tylko że w Ostrowie z tamtejszą Centrą. W tym przypadku gola na wagę zwycięstwa zdobył w 50 minucie z rzutu karnego Łukasz Szczepaniak.