Likwidacja Poczty Polskiej w Pleszewie
W Pleszewie coraz głośniej mówi się o likwidacji Poczty Polskiej znajdującej się w budynku przy ulicy Poznańskiej 28. Postanowiliśmy to sprawdzić i okazuje się, że jest coś na rzeczy. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić w połowie czerwca ma dojść do zmiany lokalizacji placówki pocztowej w Pleszewie. Główna poczta według naszych ustaleń ma się przenieść na sam koniec Alei Wojska Polskiego.
Według nieoficjalnych informacji nowa siedziba Poczty Polskiej w Pleszewie ma się mieścić na Alei Wojska Polskiego.
Część mieszkańców jest tym faktem mocno zaniepokojona obawiają się, że przez zmianę lokalizacji ograniczony zostanie w pełni dostęp do placówki pocztowej.
- Jak to możliwe, żeby w naszych czasach przenosić placówkę pocztową poza ścisłe centrum miasta. Mam 67 lat i nie wyobrażam sobie, żeby iść przez całe miasto, żeby wysłać list - mówi poirytowany pan Krzysztof.
Możemy jednak uspokoić zwłaszcza starszych mieszkańców, którzy nie mają możliwości korzystania z własnego samochodu. Według wstępnych ustaleń przy ulicy Sienkiewicza w Pleszewie ma powstać filia Poczty Polskiej, która w choć w pewnym stopniu ma zapewnić obsługę mieszkańców, ale czy będzie wystarczająca? To się dopiero okaże.
W sprawie nowej lokalizacji wysłaliśmy maila do rzecznika prasowego Poczty Polskiej. Jak tylko dostaniemy odpowiedź, od razu ją opublikujemy.
Budynek Poczty Polskiej wystawiony na sprzedaż
Na portalu internetowym nieruchomości.orange.pl budynek Poczty Polskiej przy ulicy Poznańskiej w Pleszewie wystawiono na sprzedaż. Oferta została opublikowana na początku kwietnia i ważna jest do końca czerwca 2022. Właściciel wystawił całą nieruchomość wraz z przyległymi budynkami znajdującymi się wzdłuż ulicy św. Ducha za kwotę 800 tysięcy złotych.
Poczta Polska w Pleszewie. Historia
Pierwotny budynek Królewskiej Poczty Polskiej stanął przy ulicy Poznańskiej w 1892 roku. Nowy gmach poczty był pierwszym reprezentacyjnym budynkiem przy głównej ulicy miasta. Przetrwał do lat 60. XX wieku. Pleszewianie zafundowali sobie budynek w stylu “późnego Gomułki albo wczesnego Gierka”. Wyjątkowo brzydki, który nikomu się nie podoba. Jednak w sercach pleszewian, zwłaszcza starszych, neogotycki budynek z czerwonej cegły, przetrwał do dziś. Tym bardziej, że przetrwał m.in. budynek poczty pruskiej w Jarocinie czy w Szamotułach. Dlaczego pleszewski został rozebrany? Nie wiadomo...
Polub nas na FB
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Dzień Dziecka 2022. Rodzinny Dzień Dziecka na Osiedlu Królew...
Gmina Pleszew. 65-lecie szkoły w Marszewie. Jubileuszowy zja...
Marszew. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marsz...
Szkoła w Marszewie świętuje 65-lecie! Uroczysty zjazd absolw...
Krzysztof Kałużny spełnił swoje marzenie. Matchpro Fishing A...
Pleszew. Prosto z Nowego Jorku i Broadwayu na scenę w Zajezd...
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?