Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszew. Targi dla maturzysty, otwarte drzwi dla gimnazjalisty

Zuza Musielak
Nauka to potęgi klucz – tylko jak zdobyć klucz, który otworzy nam drzwi do kariery...

Specjalnie dla tych zastanawiających się, dla tych wątpiących i dla tych nie mających jeszcze zielonego pojęcia, przygotowaliśmy miniprzewodnik po naszych szkołach. Każda z nich zapewnia kandydatów o swoich wyjątkowych atutach. I rzeczywiście każda z nich oferuje uczniom dobry poziom nauczania i różnorodne kierunki kształcenia – a przecież to w dzisiejszych czasach czynnik potężnie zwiększający nasze szanse na odniesienie sukcesu na rynku pracy.

Nie można oczywiście zapominać o starszych kolegach pleszewskich gimnazjalistów. To specjalnie dla uczniów szkół średnich zorganizowany zostanie SALON MATURALNY, wypełniony prezentacjami szkół wyższych, czekających z otwartymi ramionami na absolwentów pleszewskich szkół. VII już targi edukacyjne, odbędą się tradycyjnie, 21 marca w ,,dzień wagarowicza” . W Pleszewie ten dzień nie kojarzy się jednak z beztroskim opuszczaniem lekcji, a z szansą na znalezienie dla siebie tej właściwej, wymarzonej przez nas szkoły.

Jaki zawód najlepiej wybrać dla siebie, by nie okazało się, że po długich latach wytężonej nauki zostaniemy z niczym? Według rankingu „Best Jobs of 2012” najlepszym wyborem profesji w ubiegłym roku okazał się zawód wykwalifikowanej pielęgniarki lub pielęgniarza.

Przygotowując zestawienie zawodów, autorzy raportu porównali poszczególne profesje pod kątem spodziewanego wzrostu zatrudnienia do 2020 roku z obecną wielkością popytu na konkretnych specjalistów w danej branży. Pod uwagę wzięto również średnią pensję zarabianą przez przedstawicieli danej branży, perspektywy rozwoju i awansu zawodowego, a także stopień satysfakcji z wykonywanej profesji.

Na drugim miejscu rankingu znalazł się twórca oprogramowania komputerowego, trzecią pozycję zajął natomiast farmaceuta. Do pierwszej piątki przyszłościowych zawodów załapał się też asystent medyczny i administrator baz danych.

Kolejne miejsca zajmują: projektant stron WWW, analityk systemów komputerowych, fizjoterapeuta, programista komputerowy, a także terapeuta zajęciowy. Ranking pokazuje również, że na rynku znacznie poprawia się sytuacja osób uprawiających zawody rzemieślnicze. Znacznie wzrósł popyt na dobrych stolarzy, tapicerów, elektryków i elektroników.

Co zatem wybiorą młodzi pleszewianie? Decyzja należy tylko do nich. Najważniejsze, by nie zapomnieli, że oprócz rewelacyjnej pensji i zawodowych możliwości, niezwykle ważne jest także znalezienie dla siebie takiej drogi, by po latach spędzonych na etacie, móc z pełnym przekonaniem powiedzieć ,,lubię to, co robię”.

Nie będzie już targów pod kątem gimnazjalistów, którzy i tak jutro mogą odwiedzić i zwiedzić wszystkie ponadgimnazjalne szkoły: Gimnazjum i Liceum im. St. Staszica, Zespół Szkół Usługowo - Gospodarczych, Zespół Szkół Przyrodniczo - Politechnicznych w Marszewie oraz Zespół Szkół Technicznych na Zielonej, gdzie odbywają się Targi Edukacyjne

Przeczytaj też
Noc cudów w Staszicu

Warsztaty sportowe w ZST na Zielonej

ZSU-G na praktyki na Ukrainę

Dyktando w ZSP-P marszew

Noc z filmami w Marszewie

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pleszew. Targi dla maturzysty, otwarte drzwi dla gimnazjalisty - Pleszew Nasze Miasto

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto