Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszew. Roman Czejarek - dziennikarz, fotograf, pisarz i radiowiec był gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie

Damian Cieślak
Damian Cieślak
W piątek, 14 sierpnia 2020 r., do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie zawitał kolejny wyjątkowy gość. Tym razem w książnicy pojawił się Roman Czejarek, dziennikarz i radiowiec od lat związany z kultową audycją "Lato z radiem".

W Pleszewie Roman Czejarek mówił jednak nie tylko o pracy dziennikarskiej. Kanwę opowieści stanowiły podróże i zwierzęta. Dziennikarz był w najodleglejszych zakątkach świata. Podczas dwugodzinnego spotkania radiowiec zabrał zgromadzoną w siedzibie biblioteki publiczność do Laosu, Kuby, Peru, Afganistanu czy na Wyspę Bornholm. W każdym z tych miejsc podziwiał wyjątkowe zwierzęta. Było więc o szybujących kondorach w Kanionie Colca, malujących słoniach czy tylko z pozoru powolnych krokodylach.

Oczywiście ciekawostek związanych z pracą dziennikarską też nie mogło zabraknąć. Roman Czejarek opowiadał, jak przygotowywał się do wywiadu z Billem Clintonem i jak ta rozmowa przebiegała. Było również o polskich politykach, o tym jak radzą sobie z językami obcymi, jaki mają stosunek do innych ludzi. Na koniec był czas na pamiątkowe zdjęcie. Chętni mogli również zakupić książki napisane przez dziennikarza.

Ze względów epidemiologicznych na spotkanie mogła przybyć ograniczona liczba widzów. Dla pozostałych biblioteka prowadziła transmisję live na swoim profilu facebookowym. Ci, którzy nie mogli obejrzeć relacji z wizyty Romana Czejarka na żywo, mogą nadrobić zaległości poniżej.

Roman Czejarek to dziennikarz, który od lat jest jedną z najważniejszych postaci "Lata z radiem", kultowej audycji Programu 1 Polskiego Radia. Na świat przyszedł w 1966 r. w Szczecinie. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął w Akademickim Radiu Pomorze. Współpracował z TVP i TVN. Pisał dla "Polityki", "Tygodnika Kulturalnego" czy "Przeglądu Tygodniowego". Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno w 1986 r. Wszystko za sprawą reportażu "Kup pan czaszkę", ukazującego kulisy handlowania ludzkim szczątkami w Polsce. 6 lat później był już szefem „Lata z Radiem”. Napisał trzy książki o historii audycji.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu "Biblioteczna Akademia Rozmaitości" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach w ramach programu "Partnerstwo dla książki".

POLECAMY RÓWNIEŻ

Gmina Dobrzyca. Trwają uroczystości odpustowe w Sanktuarium ...

Najwyższe wygrane w Lotto w powiecie pleszewskim. Ile pienię...

To jedna z najdroższych posiadłości na sprzedaż w powiecie p...

Matura 2020. Pleszewscy maturzyści poznali wyniki egzaminów [ZDJĘCIA]

Pleszew. 200 lat, 200 lat niech żyje, żyje nam! Natalia Lask...

Chocz. Mieszkańcy i strażacy uczcili dzień świętego Wawrzyńc...

Gmina Chocz. Przystanki autobusowe w Kuźni zostały przyozdob...

Instruktor z kursantką spadli do Wisły. Wypadek helikoptera pod Warszawą

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto