PLESZEW - Przegrali z Księżakiem i... sędzią

Marek Blandzi
Marcin Ecka nie poprowadził tym razem swoich kolegów z drużyny do wygranej...
Marcin Ecka nie poprowadził tym razem swoich kolegów z drużyny do wygranej... Tomasz Papierski
Po dziewięciu wygranych z rzędu koszykarze Open Florentyny przegrali w Łowiczu. Spora w tym zasługa nie tylko zawodników Księżaka, ale także... sędziego J. Kędziory

Niespodziewanej porażki w Łowiczu doznał lider drugoligowej grupy B – Open Florentyna. Pleszewianie przegrali bowiem 73:80. Mimo porażki podopieczni Duszana Radovicia w dalszym ciągu znajdują się na pierwszym miejscu. Lepszym bilansem tzw. małych punktów wyprzedzają jeleniogórskie Sudety.
Pierwsza połowa nie zapowiadała późniejszej porażki zespołu gości. Po 20 minutach gry Księżak prowadził zaledwie 41:40 i wszyscy w ekipie gości mieli nadzieję, że w drugiej połowie gracze Open Florentyny z nawiązką odrobią minimalną stratę z pierwszej części gry.
Tak się jednak nie stało... Zdaniem wiceprezesa klubu Tomasza Serby spora w tym zasługa... arbitra. Pan Kędziora już w pierwszej kwarcie odgwizdał naszym koszykarzom 12 fauli, gdy tymczasem gospodarzom tylko dwa - irytował się sternik klubu..
Katem pleszewian okazał się być jednak Tomasz Nogalski, który aż pięciokrotnie trafił za trzy punkty. W ekipie gości ten element gry bardzo szwankował, stąd też przyjezdni ograniczali się do akcji podkoszowych. I czynili to z niezłym skutkiem, bo po trafieniu w 35 minucie gry przez Sławomira Nowaka Open remisował 67:67. Niestety wtedy o sobie znów przypomniał Nogalski, a po chwili skutecznie wykonane przez Bartosza Włuczyńskiego dwa rzuty wolne sprawiły, że na niespełna minutę przed końcem spotkania Księżak wygrywał już 78:71. W tym momencie było już jasne, która z drużyn wzbogaci się o komplet punktów.
Niestety koszykarze nie wypełnili przedmeczowych założeń trenera i przyszło im zapłacić za to wysoką cenę – ocenił T. Serba. W naszej grze zaczęło coś szwankować już od trzeciej kwarty, w tym fragmencie meczu zaliczyliśmy wiele strat i niepotrzebnych fauli. Nie wiem, dlaczego tak się stało, ale myślę, że taki zimny prysznic może chłopakom wyjść tylko na dobre – dodał wiceprezes Open Florentyny.

Księżak Łowicz – Open Florentyna Pleszew 80:73 (25:23, 16:17, 18:18, 21:15)

Księżak: Nogalski 24, Rajkowski 17, Włuczyński 16, Malona 11, Gołuch 10, Kucharek 2, Snochowski 0, Siemieńczuk 0

Open Florentyna: Nowak 24, Dryjański 18, Czarkowski 11, Ecka 6, Kaczmarzyk 6, Gacek 4, Kikowski 2, Szymczak 2, Stankiewicz 0