Pleszew. Otrzymali nagrody i czeki za działania proekologiczne i prokulturowe!

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Stowarzyszenie "Promyk", Środowiskowy Dom Samopomocy Czermin, UMWW Poznań
Udostępnij:
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Promyk” w Broniszewicach, Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerminie oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów zostały laureatami XXII edycji Konkursu pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego”. W nagrodę otrzymały środki finansowe o łącznej wysokości 32 tysięcy złotych

Nagrody za działania proekologiczne i prokulturowe

Wręczeniem nagród dla najlepszych projektów zakończył się konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”. Wśród wyróżnionych są instytucje i stowarzyszenia z powiatu pleszewskiego.

Nagrody za działania proekologiczne i prokulturowe

- Nasz ośrodek dostał nagrodę w kwocie 5.000 zł za działania prokulturowe „Fragment dziedzictwa Gminy Czermin”, w ramach którego uczestnicy stworzyli makietę gminy Czermin z wybranymi przez siebie obiektami zabytkowymi wraz z opisami tych ciekawych miejsc. Bardzo nas cieszy, że nasze działania znalazły uznanie. Rozpiera nas duma i radość - podkreślają przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerminie.

- Wielki dzień! Wielkie nagrody przekazane dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci "Promyk" w Broniszewicach za dwa projekty przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w kwocie 6 i 10 tysięcy zł, czyli 16 tysięcy razem. Wręczenia nagród dokonano podczas uroczystej gali w Poznaniu, która została przeprowadzona w piękny i profesjonalny sposób. Pierwszą z nagród otrzymaliśmy za działania proekologiczne ("16-etapowy maraton ekologiczny wsi Broniszewice"), natomiast drugą - za działania prokulturowe ("Doceń to co najlepsze- wielkopolskie" - cykl działań prokulturowych, w tym pochód kolędników, album atrakcji turystycznych i inne). Radość jest przeogromna, a otrzymane środki posłużą dobru naszych szkolnych promyków - podkreśla Ewa Witczak, prezes Stowarzyszenia

Konkurs pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” XXII edycja 2021 roku

  • Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Promyk” w Broniszewicach - „Wiosenny Maraton Ekologiczny w Broniszewicach” - 6.000 zł
  • Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów - „Ekobiblioteka - czyli poprzez literaturę uczę się chronić przyrodę” - 5.000 zł

Konkurs pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” XXII edycja 2021 roku:

  • Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci „Promyk” w Broniszewicach - „Doceń, to co nasze -wielkopolskie” - 10.000 zł
  • Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek” w Gołuchowie - Zostań Turystą w Swojej Okolicy - 6.000 zł
  • Środowiskowy Dom Samopomocy w Czerminie - Fragment Dziedzictwa Kulturowego Gminy Czermin - 5.000 zł

- Ideą przewodnią organizowanego rokrocznie przez nas Konkursu jest promowanie działalności proekologicznej i prokulturowej w regionie. W otaczającej nas rzeczywistości aktywizacja działań społecznych w tym obszarze pozostaje szczególnie aktualna, a podejmowanie oddolnych inicjatyw stanowi ważny czynnik wspomagający realizację przez samorządy gminne i powiatowe zadań społeczno – gospodarczych i kulturalnych – mówi Jacek Bogusławski.

Przypomnijmy, że Konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego skierowany jest do gmin i powiatów oraz podległych im instytucji, a także organizacji, podmiotów gospodarczych i organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych na terenie Województwa Wielkopolskiego. Projekty zgłaszane do konkursu niezmiennie potwierdzają zaangażowanie mieszkańców w działania, które służą podniesieniu jakości życia w małych miastach i wsiach naszego regionu, a także ochrony dziedzictwa i warunków przyrodniczych najbliższego otoczenia.

Do konkursu mogą być zgłaszane projekty w dwóch kategoriach. Kategoria I obejmuje projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej – promującego zrównoważony rozwój, m. in. w takich dziedzinach jak ochrona wód, powietrza, ochrona powierzchni ziemi, gospodarka odpadami, ochrona i kształtowanie przyrody, edukacja ekologiczna. Kategoria II z kolei obejmuje projekty związane z lokalnym oddziaływaniem w zakresie działalności prokulturowej – o znaczeniu kulturowym, historycznym, nawiązującym do tradycji.

Podczas uroczystości nagrody rzeczowe otrzymali także uczniowie, którzy w ramach Konkursu „Przemysł a ochrona środowiska – rozwój województwa wielkopolskiego w oparciu o gospodarkę wodorową”, nagrali i zmontowali tematyczny film krótkometrażowy w wersji dwujęzycznej – polskiej i angielskiej.

Pula nagród w tegorocznej edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju Województwa Wielkopolskiego” wynosi 350 tys. złotych.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ

Pleszew. Trzy pleszewianki walczą o koronę i tytuł Miss Woje...

Miss Województwa Wielkopolskiego 2021. O koronę miss nastola...

Gmina Gizałki. Mieszkańcy czekali na nią latami. Nowa droga ...

Pleszew. Na wczasy i kolonie do Osiecznej jeździli prawie ws...

Gmina Gizałki. Potrójny jubileusz druhów z OSP Białobłoty. D...

Gmina Dobrzyca. Wernisaż wystawy "Bitewna zawierucha. Artyst...

Pleszew. Koncert Kameralny w Państwowej Szkole Muzycznej. Re...

Gmina Gołuchów. Ludzie dobrej woli zagrali Dla Kamila. Chary...

Gmina Gołuchów. Było pięknie! Barwny i efektowny jubileusz 5...

"W ciągu najbliższych godzin spodziewamy się ponowienia ataków kilkusetosobowych grup na naszą granicę"

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie