Pleszew - Open wrócił do gry!

Marek Blandzi
Open remisuje ze Stalą 1:1
Open remisuje ze Stalą 1:1 Tomasz Papierski
Po dwóch pierwszych półfinałowych meczach play off drugoligowi koszykarze Open Florentyny remisują z ostrowską Stalą 1:1. W sobotę, po niezwykle dramatycznym boju, zwyciężył zespół znad Ołoboku. Natomiast w niedzielę pleszewianie nie pozostawili już złudzeń swojemu lokalnemu rywalowi, którego pokonali 78:58.

Pierwsze spotkanie toczyło się na tzw.„styku”. Gospodarze do przerwy prowadzili 42:40, a rezultat po pierwszych 20 minutach gry ustalił Rafał Wojciechowski. Po przerwie za pięć przewinień parkiet musieli opuścić: Marcin Ecka i Piotr Gacek. Od tego momentu drużynie gości grało się nieco łatwiej i w 39 minucie spotkania, po trafieniu Kamila Sierańskiego, ostrowianie przegrywali zaledwie jednym punktem 83:84. W kolejnej akcji zawodnika gości sfaulował Bartłomiej Czarkowski i na niespełna 5 sekund przed końcem gry rzuty wolne wykonywał Marcin Dymała. Ostrowianin trafił raz i po upływie 40 minut spotkania był remis 84:84. W dogrywce górą byli już goście, a w ich szeregach „pierwsze skrzypce” grał Wojciechowski. Natomiast najbardziej z wygranej Stalówki cieszył się niechciany po poprzednim sezonie Marcin Kałowski.
Ten sam koszykarz stał się anty-bohaterem w drugim meczu. W 19 minucie niedzielnego spotkania popularny Kałoś „złapał” dwa techniki i musiał opuścić plac gry. Wynik po trzech kwartach ustalił Czarkowski (49:27), a w ostatnich 10 minutach gry znakomitą partię rozgrywał Adam Kaczmarzyk. Ostatecznie miejscowi wygrali różnicą 20 punktów, ale i tak po dwóch rozegranych spotkaniach więcej powodów do radości mają gracze Stali. Po tych dwóch weekendowych potyczkach jest remis, a teraz rywalizacja przenosi się do Ostrowa i musimy uczynić wszystko, by wygrać dwa kolejne spotkania – stwierdził trener Mikołaj Czaja. Natomiast prezes Open Florentyny już po sobotnim spotkaniu stwierdził krótko: wygramy 3:1. Czy słowa Tomasza Nowaczyka znajdą potwierdzenie na parkiecie w Ostrowie Wlkp....?

Open Florentyna Pleszew – BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. 94:99 (22:14, 20:26, 28:24, 14:20, dogr.: 10:15)

Open Florentyna: Ratajczak 21, Kaczmarzyk 21 (3x3), Ecka 19 (1x3), Czarkowski 15 (1x3), Gacek 10, Dryjański 3, Kikowski 3, Szymczak 2, Stankiewicz 0

BM Węgiel Stal: Kałowski 27 (5x3), Dymała 24 (1x3), Wojciechowski 15 (1x3), Sierański 15, Olejnik 8, Zębski 4 (1x3), Ptak 3, K. Spała 3 (1x3), Gruszka 0

Open Florentyna Pleszew – BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. 78:58 (26:23, 23:4, 15:14, 14:17)

Open Florentyna: Gacek 21 (1x3), Ratajczak 15, Kaczmarzyk 14 (2x3), Ecka 11, Szymczak 8 (2x3), Czarkowski 5, Dryjański 4, Gawroński 0, Kikowski 0, Spiralski 0, Stankiewicz 0, Zyber 0

BM Węgiel Stal: Olejnik 13 (3x3), Sierański 11, Zębski 9, Dymała 9, Kałowski 7 (1x3), Wojciechowski 4, M. Spała 2, Gruszka 2, Radzik 1, Ptak 0, K. Spała 0