Pleszew - Open udzielił lekcji akademikom

Sławomir Nowak, wraz z kolegami z drużyny, udzielił srogiej lekcji akademikom z Opola Tomasz Papierski
Drugoligowi koszykarze Open Florentyny zainkasowali w sobotni wieczór kolejny komplet punktów. Tym razem pleszewianie pokonali akademików z Opola 73:49.

Dość niespodziewanie jednak pierwsza kwarta należała do drużyny gości. W 4 minucie, po jednym trafionym rzucie wolnym przez Łukasza Wojciechowskiego, przyjezdni objęli prowadzenie 7:6. Co prawda kilka minut później Piotr Gacek doprowadził do remisu 8:8, ale końcówka tej części gry należała ponownie do opolan, którzy po rzucie Krzysztofa Zarankiewicza prowadzili po pierwszej kwarcie 19:14.

Zespół z Opola wygrywał lub remisował jeszcze do 14 minuty, ale wówczas to miejscowych na prowadzenie 23:21 wyprowadził Bartłomiej Czarkowski. W sukurs przyszedł mu Sławomir Nowak, który ustalił wynik pierwszej połowy. Do przerwy gospodarze wygrywali więc 37:25. W tym momencie czułem już, że tego meczu nie przegramy – przyznał po spotkaniu trener gospodarzy Duszan Radovic.

I rzeczywiście w drugiej połowie z parkietu wiało już nudą. Zespół gości właściwie już tylko statystował. Gra pressingiem gospodarzy spowodowała, że pleszewianie systematycznie zaczęli zwiększać swoją przewagę – stwierdził szkoleniowiec AZS Krzysztof Kubiak. Pleszewianie zaczęli bardziej agresywnie bronić i to spowodowało, że przestaliśmy grać w ataku to, co sobie wcześniej założyliśmy...

W 29 minucie przewaga miejscowych wzrosła do 20 punktów (55:35), a na początku czwartej kwarty po trafieniu Jakuba Szymczaka wynosiła już 25 oczek (63:38). W kolejnych minutach serbski szkoleniowiec pleszewian dał szansę pogrania zmiennikom, ale nawet na ich grę opolanie nie byli już w stanie znaleźć recepty.
Pleszewianie są faworytem rozgrywek i mniej więcej od połowy drugiej kwarty dali nam to odczuć – uczciwie przyznał trener Kubiak. Moi zawodnicy zagrali jednak w tym spotkaniu poniżej swoich możliwości, stąd tak wyraźnie przegraliśmy...

Open Florentyna Pleszew – AZS KU Politechniki Opolskiej 73:49 (14:19, 23:6, 20:13, 16:11)

Open Florentyna: Gacek 17, Nowak 14, Czarkowski 8, Ecka 8, Zyber 7, Kaczmarzyk 6, Ratajczak 6, Szymczak 6, Gawroński 1, Dryjański 0, Spiralski 0.

AZS: Wojciechowski 12, Gnatowicz 7, Pawłowski 7, Cichoń 6, Galan 6, Zarankiewicz 5, Zubik 4, Antoniak 2, Kubiak 0, Koszela 0.