Pleszew - Open Florentyna wygrywa kolejny mecz!

Pleszewianie wygrali kolejny mecz o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn
Pleszewianie wygrali kolejny mecz o mistrzostwo II ligi koszykówki mężczyzn Marcin Konieczny
Pleszewscy koszykarze wygrywają mecz za meczem. W sobotni wieczór podopieczni Duszana Radovicia pokonali we własnej hali KK A-Bild Bytom75:56.

Drugoligowi koszykarze Open Florentyny Pleszew kolejny raz zainkasowali komplet punktów. W sobotni wieczór pleszewianie we własnej hali pokonali drużynę KK A-Bild Bytom 75:56.

Pierwsza kwarta upływała niemal do końca pod dyktando zespołu gości. W 7 minucie przyjezdni prowadzili już 15:7. Jednak w końcówce tej części meczu, dzięki Piotrowi Gackowi, gospodarze wyszli na prowadzenie 16:15, a wynik pierwszej kwarty ustalił Łukasz Ratajczak.

Nie przespaliśmy pierwszych 10 minut meczu – bronił się Duszan Radović. Po prostu każda drużyna, w pierwszych 10 minutach, gra na „świeżości”, naszym zadaniem jest udowodnienie swojej wyższości w dalszej części spotkania.

Pleszewianie tę wyższość zdołali udowodnić w drugiej kwarcie meczu, którą wygrali 25:16, a stało się tak w głównej mierze za sprawą Piotra Gacka i Sławomira Nowaka. Piotrek w mojej ocenie był najlepszym koszykarze na parkiecie – ocenił serbski szkoleniowiec pleszewian. To dzięki niemu w głównej mierze wygraliśmy ten mecz.

W drugiej jednak połowie do głosu, dość niespodziewanie po raz wtóry, doszli goście. Trzecią kwartę bytomianie wygrali 16:8.Do tej części meczu trzymaliśmy się dzielnie, ale co tu dużo mówić, byliśmy właściwie bez szans w konfrontacji z pleszewianami – przyznał otwarcie szkoleniowiec gości Mariusz Niedbalski. Swój prymat na parkiecie gospodarze potwierdzili w ostatniej części meczu. Wtedy byliśmy już po prostu bezradni....

W zespole gości warto jednak wyróżnić Grzegorza Zadęckiego i Łukasza Wójcika, ale w opinii Duszana Radovicia najlepszym na parkiecie był Gacek. Piotrek grał pierwsze skrzypce w tym spotkaniu – powiedział Radović.

Open Florentyna Pleszew – KK A-Bild Bytom 75:56 (19:15, 25:16, 8:16, 23:9)

Open Florentyna: P. Gacek 20, S. Nowak 15, Ł. Ratajczak 15, M. Ecka 10, J. Dryjański 7, T. Zyber 4, B. Czarkowski 2, A. Kaczmarzyk 2, R. Kikowski 0, J. Szymczak 0.

KK A-Bild: G. Zadęcki 17, Ł. Wójcik 15, P. Mol 13, P. Krupa 5, P. Jeleń 2, M. Piotrowski 2, D. Weiss 2, M. Krysztopolski 0, N. Kujon 0, M. Strużyna 0, F. Zemrzycki 0.