Pleszew - Open Florentyna już mistrzem!

Koszykarze Open Florentyny wygrali w Chorzowie i tym samym zapewnili sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej Marcin Konieczny
Drugoligowi koszykarze Open Florentyny pokonali w sobotnie popołudnie chorzowską Albę 74:65. Dzięki tej wygranej pleszewianie zapewnili sobie na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej pierwsze miejsce przed fazą play off!

Początek spotkania należał do zespołu gości. Podopieczni Duszana Radovicia szybko objęli prowadzenie 7:0, a wszystkie te punkty zdobył Sławomir Nowak. Gospodarze nie zamierzali jednak poddać się bez walki i już w 13 minucie przegrywali zaledwie 20:24. Niezłe zawody w tym fragmencie gry rozgrywał zwłaszcza Piotr Podbiał. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie ośmiopunktowym prowadzeniem pleszewian 27:35, a wynik do przerwy ustalił Jakub Szymczak.
Po zmianie stron przyjezdni dość szybko ponownie odskoczyli na bezpieczny dystans i w 23 minucie wygrywali już po rzucie Łukasza Ratajczaka 54:31. Chorzowianie jednak znowu zdołali się podnieść, głównie za sprawą skutecznej gry Daniela Pełki i Kamila Żebrowskiego, ale pod nieobecność kontuzjowanych: Tomasza Gembusa i Adama Spychały nie byli już w stanie odrobić strat z początku drugiej części spotkania.
Od początku do końca prowadziliśmy w tym meczu i to mówi samo za siebie! – powiedział drugi trener Włodzimierz Kuśnierczak. Dzięki tej wygranej już wiemy, że do play off przystąpimy z pierwszego miejsca. Z kim chcielibyśmy się zmierzyć w półfinale? O tym jeszcze nie myślimy. Na razie koncentrujemy się na naszym najbliższym rywalu. Z Księżakiem mamy bowiem zamiar zagrać o kolejny komplet punktów i póki co reszta nie jest ważna! – zapewnił Kuśnierczak