Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszew. "Nowy profil i "Kompaktowa młodzież". Powiatowy Urząd Pracy z dofinansowaniem dwóch projektów. Kto będzie mógł skorzystać?

Damian Cieślak
Damian Cieślak
"Nowy profil i "Kompaktowa młodzież" to dwa pilotażowe programy, na realizację których wsparcie finansowe otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie. Kto może z nich skorzystać?

Powiatowy Urząd Pracy ze wsparciem na realizację pilotażowych projektów

"Nowy profil i "Kompaktowa młodzież" to dwa pilotażowe programy, które będzie realizował Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie. Na oba dofinansowanie pozyskały władze powiatu w ramach naboru pod nazwą „Stabilna praca-silna rodzina” prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W całym kraju złożono 123 wnioski, z czego 73 zostało ocenionych pozytywnie. W Wielkopolsce pilotażowe projekty realizować będą również urzędy pracy w Jarocinie, Turku, Ostrowie Wielkopolskim, Szamotułach, Lesznie oraz Poznaniu. Pleszewski pośredniak jest jedynym w tym gronie, który zajmie się dwoma programami. W kraju mamy jeszcze tylko dwa takie miasta: Kraków i Szczecin.

Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na projekt "Nowy profil" otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 1,8 mln zł, a na program "Kompaktowa młodzież" niemal 870 tys. zł

"Nowy profil". Kto może skorzystać?

- Projekt "Nowy profil" skierowany jest do pracodawców prowadzących na dzień złożenia wniosku działalność lub mających siedzibę na terenie miasta Pleszewa w branży kotlarskiej, która obejmuje podmioty gospodarcze posiadające w CEIDG lub KRS oznaczenie kodu PKD wykonywanej działalności symbolem 25.21.Z. - tłumaczy Piotr Janiak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

W ramach projektu pracodawca z branży kotlarskiej może otrzymać grant na zmianę profilu działalności w wysokości do 55 000 zł. Część, do 15 procent, należy przeznaczyć na kształcenie ustawiczne pracownika, który będzie pracować na przeprofilowanym stanowisku. A to trzeba utrzymać przez okres 365 dni.

Nabór został już ogłoszony. Wnioski należy składać od 17 do 18 lutego 2022 r. w siedzibie Urzędu (parter, punkt obsługi klienta), przesłać pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym. Decyduje data wpływu dokumentów rekrutacyjnych. Liczba dostępnych grantów wynosi 30.

Dokumenty rekrutacyjne niekompletne i te, które wpłyną po terminie naboru nie będą rozpatrywane.

Informacje oraz regulamin projektu dostępne są TUTAJ oraz pod numerem telefonu 62 7427 425, nr wewnętrzne 275, 276, 277.

"Kompaktowa młodzież". Kto może skorzystać?

- Projekt "Kompaktowa młodzież" skierowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pleszewie, które na dzień złożenia formularza rekrutacyjnego nie ukończyły 30. roku życia, z grupy NEET - wyjaśnia Piotr Janiak. Osobą z grupy NEET jest osoba, która nie ukończyła jeszcze 30. roku życia, nie pracuje, nie kształci się, nie szkoli się oraz nie odbywa stażu

- W ramach projektu będzie można skorzystać z kompaktowego pakietu na zatrzymanie, który składa się z grant startera (1505 zł), grantu na zatrudnienie lub na samozatrudnienie (do 18060 zł), grantu na kształcenie ustawiczne (do 4515 zł) oraz grantu na pracę zdalną (do 3010 zł). Liczba grantów w ramach projektu wynosi 30, w tym 20 osób podejmie zatrudnienie, a 10 samozatrudnienie - tłumaczy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.

Nabór trwa od 2 do 16 lutego 2022 r. Formularz rekrutacyjny oraz deklarację uczestnictwa należy złożyć w siedzibie urzędu (parter, punkt obsługi klienta), przesłać pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną, opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym. Decyduje data wpływu dokumentów rekrutacyjnych. Te niekompletne i te, które wpłyną po terminie naboru nie będą rozpatrywane.

Informacje oraz regulamin projektu dostępne są TUTAJ oraz pod numerem telefonu 62 7427 425, nr wewnętrzne 263, 264, 266.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ

Pleszew. Samochód zaparkował... w domu. Kierowca odmówił bad...

Pleszew. Komenda Powiatowa PSP zaprasza na bojowy maraton dl...

Gmina Czermin/Gmina Pleszew. Nie mają nawet roku, potrzebują...

Gmina Czermin. "Pożegnanie z kolędą". Chór Cantare wystąpił ...

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto