Pleszew. Mateusz Siuda wśród najszybszych Polaków. Pleszewianin z brązowym medalem Mistrzostw Polski!

Piotr Fehler
Pochodzący z Pleszewa Mateusz Siuda zdobył brązowy medal w biegu na 100 metrów podczas rozgrywanych w Poznaniu 97. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce

97. PZLA MISTRZOSTWA POLSKI

Dużo emocji przyniósł finał męskiego sprintu. Mistrzem Polski został Dominik Kopeć (Agros Zamość), finiszujący z czasem 10.31. Drugie miejsce zajął Przemysław Słowikowski (AZS-AWF Katowice)– 10.32. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Mateusz Siuda, wychowanek Bernarda Woźniaka z LKS OSiR Pleszew, który obecnie reprezentuje barwy poznańskiego AZS-u. Pleszewianin w finale uzyskał wynik 10,39, który jest tylko o 0,04 gorszy od jego rekordu życiowego.

Warto podkreślić Mateusz Siuda już w eliminacjach pobiegł znakomicie. Uzyskał czas 10,42 i zakwalifikował się do finału 100 metrów z najlepszym rezultatem.