Pleszew. Mateusz Siuda o krok od medalu Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce! Zabrakło zaledwie 0.01s

Piotr Fehler
Pleszew. Mateusz Siuda o krok o medalu Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce! Zabrakło zaledwie 0.01s Michał Laudy
98. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni w Suwałkach trwały 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce, które na starcie zgromadziły największe gwiazdy polskiej lekkoatletyki. Wśród uczestników nie zabrakło pleszewianina Mateusza Siudy, który wystartował w biegu na 100 metrów. Młody sportowiec był o krok od zdobycia brązowego medalu

Mateusz Siuda na Mistrzostwach Polski

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski mieliśmy sporo emocji. W rywalizacji na 100 metrów wziął udział Mateusz Siuda, który obecnie trenuje w poznańskim AZS-ie pod okiem Tadeusza Osika. W ubiegłym roku pleszewianin pokonał ten dystans w czasie 10.39 s i wywalczył brązowy medal.

Tegoroczne zmagania rozpoczęły się od eliminacji. Urodzony w 1998 roku sprinter w swoim biegu z czasem 10.44 s zajął drugie miejsce. W decydującym wyścigu było jeszcze lepiej, jeszcze szybciej. 10.35 s - wyrównany rekord życiowy - pozwoliło na zajęcie 4. miejsca. Do medalu zabrakło zaledwie 0,01 s. Wygrał Dominik Kopeć (10.20). Na drugiej pozycji finiszował Przemysław Słowikowski (10.34), a na trzeciej Patryk Wykrota (10.34).