Pleszew - karatecy na medal

IKA
Dawid Szymura, Bartek Jenerowicz
Dwa medale wywalczyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate podczas mistrzostw w Łodzi. W konkurencji kumite młodzików w finale złoto wywalczył Dawid Szymura, a w kumite juniorów z brązem powrócił Bartłomiej Jenerowicz.

W turnieju uczestniczyło 221 zawodników z 21 klubów z całej Polski w tym dwóch reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate Dawid Szymura I Bartłomiej Jenerowicz. Zawody rozgrywane były pod patronatem Polskiego Związku Karate.
Dawid Szymura wywalczył złoty medal w konkurencji kumite młodzików (walki) +55kg. Dawid w finale pokonał Tomasza Żukowskiego Kaishido Białystok 4-1 i zdobył kolejne punkty w rankingu PZK i umocnił swoja pozycję.

Drugi pleszewianin Bartłomiej Jenerowicz wywalczył Brazos medal w kumite juniorów młodszych -63kg.