Pleszew. Karate. Maja Kolanowska ze srebrnym medalem 24. edycji turnieju Budapest Open

archiwum PKK Pleszew
5-osobowa reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate uczestniczyła w 24. edycji zawodów Budapest Open. Podopieczni trenera Bartłomieja Sołtysiaka wrócili z Węgier z jednym medalem.

Na podium stanęła najmłodsza reprezentantka Pleszewskiego Kluba Karate Maja Kolanowska. Startująca w kumite U-14, w kategorii wagowej do 42 kg, zawodniczka wywalczyła srebrny medal. W finale uległa nieznacznie przez wskazanie sędziowskie 3-2 rywalce z Ukrainy. Blisko sięgnięcia po brązowy "krążek" był Michał Florczak (kumite U-18, -76 kg). Podopieczny Bartłomieja Sołtysiaka musiał jednak uznać wyższość kolegi ze Słowacji i zadowolić się 5. miejscem. Na 7. pozycji zawody ukończyła Julia Grzelak (kumite U-18, -48 kg). W turnieju uczestniczyli również: Jan Podolski (kumite U-14, -55 kg oraz U-16, -57 kg ) i Dawid Sobkowiak (U-21 i seniorzy, -84 kg). - Szczególne podziękowania kieruję do Piotra Godlewskiego i Tomasza Kolanowskiego za pomoc i opiekę nad zawodnikami PKK Pleszew w czasie wyjazdu na Budapest Open - podkreśla prezes klubu Józef Sołtysiak. W zawodach wzięło udział około 1300 zawodników z 34 państw.