Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pleszew. Justyna Kopińska, autorka książki „Polska odwraca oczy”, była gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie

Damian Cieślak
Damian Cieślak
Justyna Kopińska, pierwsza Polka uhonorowana nagrodą European Press Prize, autorka książek „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”, „Z nienawiści do kobiet”, „Polska odwraca oczy” w czwartek, 23 września 2021 roku, gościła w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.

Kim jest Justyna Kopińska?

Justyna Kopińska to pochodząca z Małopolski socjolog i reporterka zajmująca się tematyką kryminalną, związaną z prawem karnym, sądami i więziennictwem. Za swoją pracę była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana. Jako pierwsza Polska została uhonorowana nagrodą European Press Prize. Ponadto jest laureatką Nagrody Dziennikarskiej Amnesty International - Pióro Nadziei. Zdobyła Nagrodę PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, Grand Press, Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz wyróżnienie Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jest autorką książek „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”, „Z nienawiści do kobiet” i „Polska odwraca oczy”.

Spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie

W czwartek, 23 września 2021 roku, Justyna Kopińska była gościem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Opowiadała m.in. o codzienności pracy dziennikarza śledczego, o historii powstania kolejnych reportaży, rozmowie z żoną Mariusz Trynkiewicza czy kondycji polskiego reportażu. Autorka odpowiadała także na pytania publiczności i podpisywała książki. Była okazja również do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Moderatorem spotkania była Zuzanna Musielak-Rybak, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie.

Spotkanie autorskie zorganizowano w ramach projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kolejne spotkania przed nami

3 października do Pleszewa przyjedzie Jacek Hugo-Bader - dziennikarz i reportażysta, autor takich książek, jak m.in.: „Biała gorączka”, „Dzienniki kołymskie” czy „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”. Dwukrotnie otrzymał nagrodę Grand Press, za "Białą gorączkę" został wyróżniony Nagrodą Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera. Od początku lat 90. związany jest z „Gazetą Wyborczą”.

Jacek Hugo-Bader 3 października zawita do pleszewskiej biblioteki

11 dni później, 14 października, czytelnicy biblioteki będą mieli okazję spotkać się z Filipem Springerem, reporterem, fotografem i autorem książek, m.in.: „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”. Współpracował z dziennikami „Głos Wielkopolski” i „Gazeta Poznańska”. Publikował m.in. w „Polityce”, „Przekroju” czy „Dużym Formacie”. Jest stałym współpracownikiem miesięczników „Pismo” i „Znak”.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie z rekordowym...

Pleszew. Narodowe Czytanie 2021. Barbara Bursztynowicz czyta...

Artur Barciś - popularny aktor teatralny i filmowy, występował w takich produkcjach, jak: "Miodowe lata", "Ranczo".

Znani i lubiani gościli w pleszewskiej bibliotece. Pamiętaci...

Pleszew. Niezwykły pokaz niezwykłych strojów duetu Anushka&B...

"Nie wyobrażamy sobie mieszkać w okolicy spalarni zwłok". Mieszkańcy Nowych Żukowic protestują przeciw kontrowersyjnej inwestycji

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto