Pleszew - Dramat koszykarzy Open Florentyny

Twarze trenerów Open Florentyny mówiły po sobotnim meczu same za siebie...
Twarze trenerów Open Florentyny mówiły po sobotnim meczu same za siebie... Jakub Janecki/ Open Florentyna
Koszykarze Open Florentyny jeszcze półtorej minuty przed końcem meczu w Jeleniej Górze byli w gronie pierwszoligowców. Niestety końcówka sobotniego spotkania należała do gospodarzy, którzy ostatecznie pokonali pleszewian 66:61.

Przypomnijmy, że gra w finałowej fazie drugoligowych rozgrywek toczy się do trzech zwycięstw i już w sobotę pleszewianie byli bliscy osiągnięcia celu.
Na półtorej minuty przed końcem meczu Jakub Czech po raz pierwszy w tym spotkaniu wyprowadził miejscowych na prowadzenie 59:58 i jak się miało później okazać, jeleniogórzanie nie dali już sobie wydrzeć wygranej. W tej sytuacji w niedzielę o godz.18 dojdzie do czwartego meczu.
Jeśli wygrają go gracze Open Florentyny, to wówczas nasz zespół będzie mógł świętować upragniony awans.
Jeśli jednak ponownie zwyciężą miejscowi, to wtedy decydujący o awansie do I ligi mecz, rozegrany zostanie w środę w naszym mieście.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Open Florentyna Pleszew 66:61 (16:23, 13:13, 16:14, 21:11)

Focus Mall Sudety: Czech 20, Matczak 19, Rafał Niesobski 12, Minciel 7, Wilusz 6, Łukasz Niesobski 2, Samiec 0.

Open Florentyna: Dryjański 14, Ratajczak 14, Gacek 9, Kaczmarzyk 7, Ecka 6, Nowak 6, Stankiewicz 3, Czarkowski 2, Szymczak 0.