Piłkarskie ostatki. LKS Gołuchów zakończył sezon podwójnym zwycięstwem. Prosna Chocz przegrała na własnym boisku pierwszy mecz barażowy

Damian Cieślak, Mariusz Kruchowski
6 punktów w dwóch ostatnich meczach sezonu zdobył LKS Gołuchów. W ten efektowny sposób ekipa z Grodu Żubra zakończyła udaną kampanię. Zespół Macieja Dolaty finiszował na 6. pozycji z dorobkiem 63 punktów.

W czwartek gołuchowianie efektownie pożegnali się z własnym kibicami. LKS wygrał pewnie 3:0, choć strzelanie rozpoczął dopiero w ostatnim kwadransie. Pogodzeni ze spadkiem Zjednoczeni Trzemeszno w pierwszej odsłonie spotkania mieli kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najbliżej szczęścia był Bartosz Czarnecki, ale Marcin Antczak zdołał wybić piłkę końcami palców na rzut rożny. Gospodarze przed najdogodniejszą szansą stanęli w 40’. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Krystian Benuszak. Strzał snajpera LKS-u obronił Paweł Mroziński. W drugiej połowie goście nie mieli już nic do powiedzenia. Wynik spotkania w 75’ otworzył Marcin Szymkowiak, a minutę później rezultat podwyższył Krystian Benuszak. W 86’ zamieszanie w polu karnym na bramkę zamienił Benuszak.

Sezon gołuchowianie zamknęli we Wrześni. Do przerwy bez goli, po zmianie stron aż 5 trafień, w tym 3 dla gości. Na listę strzelców nie zdołał wpisać się Krystian Benuszak. Dzień później w Ostrowie imponujący finisz zaliczył Jakub Michalski. Snajper Centry zdobył 4 gole i o jedną bramkę na ostatniej prostej wyprzedził napastnika LKS-u w klasyfikacji najskuteczniejszych.

LKS Gołuchów – Zjednoczeni Trzemeszno 3:0 (0:0)
1:0 Marcin Szymkowiak (75’)
2:0 Krystian Benuszak (76’)
3:0 Krystian Benuszak (86’)

Skład LKS-u Gołuchów: Marcin Antczak, Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Michał Laluk (21’ Mateusz Szkudlarski), Marcin Szymkowiak (80’ Maciej Marcinkowski), Krzysztof Czabański (45’ Adrian Hajdasz), Szymon Gałczyński (70’ Patryk Cierniewski), Dawid Guźniczak, Paweł Stempień, Krystian Benuszak.

Victoria Września - LKS Gołuchów 2:3 (0:0)
0:1 Mateusz Szkudlarski (47')
0:2 Szymon Gałczyński (62')
1:2 Jacek Kopaniarz (74'),
1:3 Krzysztof Czabański (85')
2:3 Jacek Kopaniarz (89')

Skład LKS-u Gołuchów: Tomasz Szymkowiak, Paweł Majusiak, Grzegorz Kuś, Marcin Wandzel, Mateusz Szkudlarski (60’ Patryk Cierniewski),, Marcin Szymkowiak, Krzysztof Czabański, Adrian Hajdasz (60’ Maciej Marcinkowski), Szymon Gałczyński, Paweł Stempień, Krystian Benuszak.

Pierwszy mecz barażowy o utrzymanie w A-klasie przegrała chocka Prosna. Na własnym boisku musiała uznać wyższość Sokoła Bralin. Goście wygrali 5:2. Rewanż w środę o 18.00. Oba gole dla gospodarzy zdobył Piotr Piasecki.