Piłka nożna - Tylko punkt Płomyka

Piłkarze Płomyka zaledwie zremisowali z Victorią w Ostrzeszowie
Piłkarze Płomyka zaledwie zremisowali z Victorią w Ostrzeszowie Mariusz Kruchowski
Piłkarze Płomyka byli lepsi od Victorii, ale zdołali wywalczyć w Ostrzeszowie tylko punkt...

Piłkarze i sztab szkoleniowy zespołu BS Płomyk Jarota II Jarocin - po niedzielnym meczu z Victorią Ostrzeszów - na pewno poczuli niedosyt... Już w pierwszych 20 minutach zespół BS Płomyk Jarota II przegrywał 0:2. Jednak piłkarze z Koźmińca od 30 minuty włączyli piąty bieg i zaczęli dominować na boisku i odzyskiwać przewagę w tym spotkaniu. W drugiej odsłonie spotkania przewaga była tak wyraźna, że wszyscy nawet kibice miejscowego klubu, czekali na kolejne bramki zdobywane przez piłkarzy BS Płomyk Jarota II

Już w 9 minucie błąd popełnił Szymon Dutkiewicz wybił piłkę za krótko, przejął ją Dawid Grzywacz, który potężnym strzałem nie trafił w światło bramki. W 12 minucie strata piłki w środku pola, futbolówkę przejął Marcin Mazurek, który posłał prostopadłą piłkę w pole karne. Doszedł do niej jego imiennik Michał i dał prowadzenie zespołowi Victorii Ostrzeszów. Sześć minut później rzut wolny dla piłkarzy BS Płomyk Jarota II, Paweł Kryś wrzucił piłkę w pole karne, doszedł do niej Łukasz Wawrocki, który podał do Igora Skowrona. Pomocnik BS Płomyka Jarota II strzelił bardzo niecelnie nad bramką Piotra Spigiela. Tymczasem dwie minuty później piłkarze z Koźmińca przegrywali już 20:2.

Stało się tak po strzale Marcina Mazurka. W 34 minucie akcję przeprowadził Szymona Juszczak, który wbiegł w pole karne, do końcowej linii, po czym wycofał piłkę na 8 metr do Kamila Stefaniaka, ten płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarza gospodarzy. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Kryś ze stałego fragmentu gry wrzucił piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Piotr Andrzejczak, który strzałem głową trafił w poprzeczkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej odsłony spotkania Robert Skrobacz strzałem głową starał się pokonać Szymona Dutkiewicza, jednak bramkarz BS Płomyk Jarota II nie dał się zaskoczyć i właśnie wynikiem 2:1 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

Po zmianie stron ton na boisku dyktował zespół gości. Ci chwilę na bramkę Spigiela sunęły bardzo groźne ataki. Już w pierwszej akcji drugiej połowy w 48 minucie doskonałym podaniem popisał się Kryś , który w bój wypuścił Stefaniaka. Ten będąc w sytuacji sam na sam z bramkarze gospodarzy nie dał mu najmniejszych szans, doprowadzając do wyrównania. W 59’ ponownie Kryś ze stałego fragmentu gry doskonale obsłużył Guźniczaka, jednak jego strzał głową nietrafna w światło bramki. Trzy minuty później Hubert Oczkowski, podaje do Stefaniaka, a jego strzał broni Spigiel. W 65 minucie miała miejsce kontra zespołu ostrzeszowskiego, jednak strzał Artura Skrobacza zablokował Andrzejczak. Trzy minuty później potężnym strzałem z 20 metrów popisał się Oczkowski, jednak jego strzał trafił w słupek. W odpowiedzi kontra Victorii, strzelał Marcin Mazurek, jednak jego uderzenie zablokował Kryś.

W 80 minucie Mariusz Molka zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak piłkę na rzut rożny sparował Dutkiewicz. W 82 minucie bramkę mógł zdobyć Szymon Juszczak, który wbiegł w pole karne z piłką. Tylko sam zawodnik może odpowiedzieć, dlaczego nie strzelał, a podawał wzdłuż bramki, jednak podanie przeciął obrońca Victorii... Tymczasem piłkę meczową miał zawodnik Victorii Marcin Mazurek. Futbolista ten nie czysto trafił w piłkę, która minęła światło braki BS Płomyk Jarota II Jarocin.

Pleszew.naszemiasto.pl - dołącz do naszej społeczności w portalu Facebook

'

Spotkanie zakończyło się więc wynikiem remisowym z czego mogą być zadowoleni gospodarze, a piłkarze z Koźmińca na pewno mają niedosyt. Po doskonałej drugiej połowie spotkania, w której to dominowali na całej długości i szerokości boiska zasłużyli bowiem na wygraną. Nawet sami kibice miejscowej Victorii po zakończonym spotkaniu mówili o wielkim szczęściu i zdobyciu jednego punktu, przy tak olbrzymiej przewadze zespołu gości.

VICTORIA OSTRZESZÓW – BS PŁOMYK JAROTA II JAROCIN 2:2 (2:1)