Pierwszy start w nowym sezonie. Dwa medale Pleszewskiego Klubu Karate na Międzynarodowym Turnieju Budapest Open

RED
Dziewięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate wystartowało na Międzynarodowym Turnieju Budapest Open. Ze stolicy Węgier przywieźli dwa medale

W zawodach wzięło udział ponad 1200 zawodników z 185 kluby z 37 państw, w tym dziewięcioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt, Konrad Tanaś i Bartłomiej Sołtysiak.

- Magdalena Godlewska pokonała w eliminacjach w kumite juniorek -59kg Dunkę Clarę List 8-0, Czeszkę Nikolę Berkovą , Słowaczkę Zoję Zimnikovavą 2-0. W półfinale uległa Estonce Marcie Ossipovej 0-3. W walce repasażowej o brązowy medal pokonała Dunkę Sarah Aakerman 2-1 - informuje Józef Sołtysiak, prezes PKK.

Natomiast Dawid Sobkowiak w drodze po medal w kumite juniorów +76kg pokonał Słoweńca Aleksa Klobasa 5-0, Rumuna Bence Elesa 1-0 oraz w półfinale Węgra Daniela Franco 7-0. W finale Sobkowiak musiał uznać wyższość Słowaka Tomasha Kose. Zawodnik ze Słowacji zajmuje drugie miejsce w światowym rankingu WKF.

O prawdziwym pechu mogą mówić bracia Kacper i Filip Vogt, którzy zajęli piąte miejsca w swoich kategoriach.

Kacper Vogt w walce o brązowy medal w kumite juniorów -76kg przegrałł przez dyskwalifikację ze Słowakiem Danielem Bagito. Natomiast Filip Vogt na kilka sekund przed końcem walki prowadził 2-0 z Estończykiem Erikiem Tolp, by przegrać 3-2 w ostatniej sekundzie. Filip Vogt zajął także piąte miejsce w kumite seniorów -75kg przegrywając z Czechem Peterem Kubickim 1-0.

Marta Michalewicz zajęła siódme miejsce w kumite juniorek -59kg staczają w eliminacjach 2 walki. Pierwszą wygrana z Dunką Zofią Larsen 2-0. W kolejnej uległa Rosjance Annie Chernyshevą z późniejszą zwyciężczynią tej konkurencji. W repasażach Marta w pierwszej walce pokonała Węgierkę Zofię Szilagyi 3-0. W kolejnej uległa Słowaczce Laurze Palinkasovej plasując się ostatecznie na siódmym miejscu.

Konrad Tanaś w kumite U21 -60kg zajął siódme miejsce. W walce eliminacyjne uległ z późniejszym zwycięzcą Węgrem Peterem Feherem. W walce eliminacyjne w pierwszej walce pokonał Ukraińca Saveliya Lobanova. W kolejnej uległ przez wskazanie sędziowskie przy stanie 1-1 zawodnikowi Jakubowi Słocie z Budokanu Wrocław.

Julia Grzelak kumite kadetek -47kg oraz Michał kumite kadetów -57kg odpadli w eliminacjach. Bartłomiej Sołtysiak wystąpił w kumite seniorów +84kg staczając 2 walki pierwszą wygrana z Rosjaninem Maksimem Gorbatko. W drugiej przegranej przez wskazanie sędziowskie 3-2 przy stanie 1-1.