MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pierwszy krok, aby zmodernizować parking przed dworcem PKP w Kowalewie

red
Powiat Pleszewski przejął prawo wieczystego użytkowania do działek w sąsiedztwie dworca PKP w Kowalewie. Starania o to trwały kilka lat. W planach jest modernizacja ulicy Dworcowej oraz parkingu przy stacji.

Umowa w tej sprawie między Powiatem Pleszewskim a Dyrekcją Regionalną PKP S.A. w Poznaniu został zawarta 12 lipca 2019 roku. Akt notarialny podpisali: w imieniu samorządu Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Wicestarosta Damian Szwedziak, a ze strony PKP Naczelnik Wydziału Współpracy z Samorządami Karol Binek.

Jak informuje Tomasz Wojtala, rzecznik Starostwa Powiatowego w Pleszewie przejęty teren pokolejowy jest stosunkowo niewielki - ma niespełna 549 m2 powierzchni. Składa się z dwóch działek w bezpośrednim pobliżu dworca:
- działki nr 10/12 w kształcie trójkąta o pow. 218 m2, położonej przed budynkiem dworcowym po jego prawej stronie - fragment placu, miejsce dawnego kiosku „Ruchu”,
- działki nr 34/10 w kształcie zbliżonym do prostokąta o pow. 331m2, znajdującej się po lewej stronie dworca między ulicą Dworcową a peronem 1 - obecnie nieformalny parking, miejsce po dawnym szalecie dworcowym.

PKP zgodziło się na nieodpłatne odstąpienie gruntów pod warunkiem zachowania prawa do korzystania z kanalizacji sanitarnej przy dworcu.

- Powiat musiał najpierw przejąć te działki, jeżeli chce kompleksowo zreorganizować otoczenie dworca. Umowa stwarza podstawy do przeprowadzenia w przyszłości remontu ul. Dworcowej, wybudowania parkingu i przystanku autobusowego - tłumaczy rzecznik Starostwa Powiatowego

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto