Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Kosz Pleszew!

MK, PF
Pleszewianie do Rawicza nie jechali w roli faworyta. Zespół RKKS Rawia Rawag Rawicz w II lidze występuje od kilku lat. Sport bywa jednak przewrotny. Co prawda koszykarze KS Kosz Pleszew przespali dwie kwarty tego pojedynku. Na półmetku prowadzili zaledwie jednym punktem, ale tego prowadzenia nie oddali już do końca

W pierwszą kwartę spotkania Kosz przegrał wyraźnie. Zespół nie mógł odnaleźć swojego rytmu a gospodarze skutecznie zatrzymywali naszych podstawowych podkoszowych – Rafała Urbaniaka i Pawła Lasotę. W drugiej kwarcie udało się opanować tremę i krok po kroku pleszewianie zaczęli odrabiać starty i nawiązywać wyrównaną walkę. Świetne zawody rozgrywał Artur Mrówczyński, który po słabym spotkaniu z AZS Opole, wyraźnie chciał się zrehabilitować. Drugą kwartę wygraliśmy 13:21 i na przerwę w spotkaniu koszykarze z Pleszewa schodzili z jednopunktowym prowadzeniem 30:31.

W przerwie, po słowach trenera Kaspra Smektały, koszykarze złapali oddech i pełni wrócili do swojego poziomu. Co prawda trzecia odsłona spotkania była jeszcze wyrównana, ale w pełni pod kontrolą pleszewian. Koszykarze z Rawicza nie wytrzymali narzuconego tempa gry i czwartą część 21:9 a całe spotkanie 59:75!

Na chwilę obecną zajmujemy trzecie miejsce w ligowej tabeli z sześcioma punktami na koncie. Mamy dwie wygrane i dwie porażki oraz bilans zdobytych punktów 318:309. Kolejne ligowe spotkanie już w najbliższą środę! Naszym rywalem będzie zespół Stali Ostrów Wielkopolski!

RKKS Rawia Rawag Rawicz – KSZ Kosz Pleszew 59: 75 (17:10, 13:21, 20:23, 9:21)

RKKS Rawia Rawag Rawicz: Szymon Maciołek – 17, Grzegorz Paszek – 13, Dawid Kołakowski – 9, Jędrzej Jankowiak – 9, Mateusz Popiel – 3, Artur Staśkowiak – 3, Bartłomiej Rodak – 2, Patryk Maciejewski – 2, Kacper Kuta – 1,
KS Kosz Pleszew: Artur Mrówczyński – 17, Alan Urbaniak – 14, Paweł Mowlik – 10, Tomasz Zyber – 10, Błażej Pawlik – 9, Paweł Lasota – 5, Rafał Kikowski – 4, Mikołaj Serbakowski – 3, Piotr Ziółkowski – 3