MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Philips OlfaPure 7200. Samochodowy dyfuzor zapachów

Paweł Piątek
Marka Philips wprowadza właśnie na rynek zupełnie nowy produkt. Philips OlfaPure 7200 to samochodowy dyfuzor zapachów - zaawansowane urządzenie współpracujące z aplikacją w smartfonie. Choć wydaje się dość skomplikowane, to w praktyce jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Dzięki swojej innowacyjności eliminuje praktycznie wszystkie niedogodności typowe dla tradycyjnych zawieszek lub odświeżaczy powietrza w kabinie.

Spis treści

Nic tak nie dopełnia wnętrza luksusowego samochodu jak odpowiednio dobrany aromat. Philips OlfaPure 7200 to nowoczesny dyfuzor zapachowy, który pozwala nie tylko bardzo precyzyjnie dozować intensywność zapachu, ale także sprawia, że jest on odczuwalny przez całą podróż. W przypadku innych, konwencjonalnych rozwiązań jest to raczej niemożliwe, ponieważ zmysł węchu z czasem przyzwyczaja się do zapachu i albo przestaje go odczuwać w ogóle, albo odbiera go wyjątkowo słabo.

Jedno urządzenie, wiele wkładów

Philips OlfaPure 7200. Samochodowy dyfuzor zapachów

Philips OlfaPure 7200 składa się z urządzenia bazowego oraz wymiennych wkładów typu plug-and-play. Wkłady uwalniają całą gamę zaprojektowanych we Francji zapachów, które w zależności od wyboru pomagają się zrelaksować, zachować czujność, zmniejszyć chorobę lokomocyjną lub po prostu odświeżyć powietrze. Urządzenie mieści cztery wkłady jednocześnie, a zapach wybieramy naciskając przycisk.

Zapach uwalniany według algorytmu

System uwzględnia wiele czynników, takich jak stała percepcja zapachu (zwiększone uwalnianie zapachu w czasie), objętość przestrzeni kabiny, a nawet specyfikę aromatów. W tym ostatnim przypadku chodzi o to, że w niektórych regionach świata - ze względów kulturowych - wymagana jest bardziej lub mniej intensywna aromatyzacja (np. zapachy dla rynków azjatyckich są nieco lżejsze).

Dopasowanie do kabiny

Philips OlfaPure 7200. Samochodowy dyfuzor zapachów

Wykorzystując zaawansowany algorytm przestrzenny, OlfaPure 7200 uwalnia optymalną ilość zapachu, uwzględniając objętość kabiny pojazdu (w metrach sześciennych), prędkość, z jaką dany zapach przemieszcza się w powietrzu oraz to, jak długo się w nim utrzymuje (efekt olfactory linger). To jedna z wielu cech, która odróżnia go od większości produktów konkurencyjnych.

Najlepsze uwalnianie zapachu za pomocą suchej dyfuzji

OlfaPure 7200 wykorzystuje zaawansowany algorytm suchego powietrza, który pozwala na tworzenie zapachów z bardziej naturalnych i czystych składników. W połączeniu z technologią suchej dyfuzji, urządzenie uwalnia do powietrza jak najmniejszą liczbę cząsteczek. Standardowe systemy oparte na płynach lub olejkach działają na zasadzie parowania podgrzewanych nośników zapachu, takich jak woda lub rozpuszczalniki zmieszane z olejem. Wiąże się to zazwyczaj z wyższym poziomem lotnych związków organicznych, rozpuszczalników, alkoholu i innych cząstek stałych w powietrzu, którym oddychają pasażerowie. W dłuższej perspektywie może być to uciążliwe dla zdrowia lub pogarszać samopoczucie. W Philips OlfaPure zapach uwalnia się na skutek przepływu powietrza pod ciśnieniem nad materiałem (takim jak porowate kulki polimerowe) nasączonym substancją zapachową lub innym składnikiem aktywnym. W ten sposób powstaje strumień cząsteczek zapachowych suchego powietrza, który pozwala cieszyć się zapachem w bezpieczniejszy i zdrowszy sposób.

Dyfuzor Philips OlfaPure kosztuje 450 złotych, a wkład 99 złotych.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Philips OlfaPure 7200. Samochodowy dyfuzor zapachów - Motofakty

Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto