Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wlkp. w lekkoatletyce. Dobre występy pleszewian

Mariusz Kruchowski
17 września na stadionie ostrowskiej Stali odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Ostrowa Wlkp. w lekkoatletyce. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodniczek i zawodników z dwudziestu klubów sportowych z Wielkopolski i woj. ościennych.

Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: open oraz młodzików. W zawodach wzięła udział ośmioosobowa reprezentacja LKS-u OSiR Pleszew. Młodzi lekkoatleci zaprezentowali się z bardzo dobrej strony trzykrotnie stając na podium.

W kategorii open Adrianna Witkowska pchnęła kulę na odległość 9,63. Taki wynik pozwolił jej zająć trzecie miejsce. Doskonale spisała się w kategorii młodzików Zuzanna Szczepaniak, która przeszła przez sito eliminacji w biegu na 100 metrów. W finale zajęła drugie miejsce z wynikiem 13,58 ustępując tylko reprezentantce klubu z Środy Wielkopolskiej. W biegu na 300 metrów (również w kategorii młodzików) ponownie udanie zaprezentowała się Zuzanna Szczepaniak. Lekkoatletka wygrała swoją serię. W klasyfikacji końcowej zajęła drugie miejsce z wynikiem 45.13. W tej samej konkurencji wystąpiła Amelia Guz, która zajęła 16 miejsce z wynikiem 49,74.

W biegu na 800 wystartowały dwie reprezentantki LKS-u OSIR Pleszew. Anna Klotzel (czas 2.48,79) i Nikola Białas (2.49,46) ukończył rywalizację na odpowiednio 5 i 6 miejscu. W biegu na 400 metrów wystąpiła Sandra Kurkowiak. Reprezentantka LKS-u wygrała swoją serię. Ogółem z wynikiem 62.09 została sklasyfikowana na 4 pozycji.

W biegu na 1500 metrów wystąpiło dwóch reprezentantów pleszewskiego klubu. Filip Grad zajął 5 miejsce z wynikiem 4.21,20, a Tobiasz Bartczak z czasem 4.51,75 był 12.