Osiągają sukcesy w taekwondo, marzą o własnej macie

Damian Cieślak
Mariusz Adamkiewicz (nieobecny na spotkaniu z powodu choroby), Jakub Bogacz, Bartosz Stephan, trzej zawodnicy UKS Taekwondo Holdicom Pleszew otrzymali z rąk burmistrzów: Mariana Adamka i Arkadiusza Ptaka listy gratulacyjne oraz czeki o wartości 500 zł. Pretekstem do spotkania były sukcesy odniesione przez pleszewskich zawodników na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

Mariusz rywalizował w kategorii juniora młodszego z zawodnikami o dwa lata starszymi od siebie. Udało mu się sięgnąć po tytuł wicemistrza kraju. Kuba w kyorugi (wolna walka) przegrał w pierwszej rundzie trzema punktami z późniejszym triumfatorem turnieju. Niepowodzenie powetował sobie w dwuboju technicznym (kopnięcie na wysokość i ilość kopnięć w ciągu 10 s.). W pokonanym polu pozostawił 50 zawodników. Bartosz zdobył mistrzostwo Polski w kyorugi. W finale pokonał 19:7 zawodnika z Olsztyna. Po drugie złoto sięgnął w poomse (ćwiczenia formalne). Trenerem zawodników jest Piotr Wesołek.

- Jako klub wypadliśmy świetnie. Na tych zawodach wystartowało 3 naszych zawodników. W sporcie kwalifikowanym na tym turnieju zdobyliśmy 34 pkt., a przez cały rok 47 - mówi Grzegorz Stephan, prezes klubu.

Zarząd prosił władze miasta o finansowe wsparcie. Najpilniejszą potrzebą jest zakup maty. - Trenowanie na deskach pięcioletnich dzieci rodzi ryzyko groźnych kontuzji. Klub oczywiście jest ubezpieczony, ale mata bardzo by nam się przydała. Trener Piotr w Śremie dostaje nową i może sprzedać starą za pół ceny, ale nas na razie na to nie stać - mówi Grzegorz Stephan. Zakup maty to wydatek rzędu 8 000 zł. Burmistrz obiecał pomóc w tej kwestii.