Olimpiada PPL 2015 za nami! Znamy zwycięzców!

Olimpiada Sportowa PPL 2015 w Pleszewie
Olimpiada Sportowa PPL 2015 w Pleszewie Zuzanna Musielak - Rybak
Pierwsza pleszewska Olimpiada Sportowa PPL 2015 przeszła już do historii. W niedzielę, 7 czerwca na stadionie miejskim rywalizowano w sztafecie biegowej, skoku w dal i jeździe na rowerze stacjonarnym. Odbyła się także ceremonia medalowa.

Wśród drużyn rywalizujących w kategorii młodzieżowej najlepsze okazały się Wędrowne Stokrotki z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie, na drugim stopniu podium stanęła drużyna z Zespołu Szkół Publicznych nr 2, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Sekcji Pływackiej.

Młodzież była klasyfikowana także w kategorii ,,open" i jak się okazało, Wędrowne Stokrotki także w tej klasyfikacji zdobyły tak dużą liczbę punktów, że pokonały nawet ,,dorosłe" drużyny i odebrały kolejną nagrodę - za trzecie miejsce. Walka o wygraną w tej kategorii była niezwykle zacięta. Zarówno ekipa LO w Pleszewie, jak i biegacze z Team Pleszew mieli na swoim koncie dokładnie taką samą liczbę punktów. O zwycięstwie zdecydowała liczba konkurencji, w których dana drużyna zajęła pierwsze miejsce. Ostatecznie największy puchar trafił do grupy z pleszewskiego liceum, Team Pleszew cieszył się natomiast z drugiej pozycji.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, czeki do zrealizowania w obiektach spółki Sport Pleszew, a wszyscy uczestnicy zmagań - pamiątkowe medale.

Podczas sportowego dnia, oficjalnie oddano do użytku nową bieżnię tartanową na stadionie miejskim. W prezencie od Starostwa Powiatowego, spółka Sport Pleszew otrzymała czek na zakup bloków startowych. Prezesowi spółki Bartoszowi Oleksemu przekazał go wicestarosta Eugeniusz Małecki. Zorganizowano również symboliczny bieg na nowo otwartej bieżni. Wzięli w nim udział: burmistrz Marian Adamek i jego zastępcy, radni i chętni pleszewianie.

Olimpiada Sportowa PPL ma na stałe wpisać się do kalendarza pleszewskich imprez.. pl

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363