Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

OKL w Gołuchowie bije rekord Guinnesa

Irena Kuczyńska
OKL Gołuchów. Będą bić rekord Guinnessa
OKL Gołuchów. Będą bić rekord Guinnessa
OKL w Gołuchowie 30 września będzie miejscem bicia rekordu Guinnessa. Uczniowie gołuchowskich szkół przebiorą się za drzewa. Gołuchowianie będą bić rekord ustanowiony w Australii

OKL - Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie podejmuje się próby bicia Rekordu Guinnessa, którą organizuje 30 września br. w parku-arboretum. Uczestnikami tego niecodziennego wydarzenia będą uczniowie i nauczyciele ze szkół w Gołuchowie i Kościelnej Wsi.

OKL. Stroje dzieci i formacja, w jakiej się ustawią (kształt drzewa), są a dobrze przemyślanym przedsięwzięciem. Świadczyć mają o docenieniu roli drzew i otaczaniu ich szacunkiem w zamian za życiodajny tlen, cień i drewno, tak potrzebne człowiekowi.

Próba pobicia dotychczasowego rekordu, który ustanowiło 407 osób w Australii, odbędzie się w OKL , którego działalność skupia się na przybliżaniu treści leśnych społeczeństwu.

OKL.
Bicie rekordu będzie przebiegać według stosownych reguł. Uczestnicy rozpoczną wchodzenie w pole akcji o godz. 10.00 Każdy z nich otrzyma okolicznościowy bilet z indywidualnym numerem serii. Około 11.00 kiedy już wszyscy znajdą się w środku wyrysowanego na trawie drzewa, rozpocznie się pomiar czasu. Warunkiem powodzenia próby będzie wspólne przebywanie osób bijących rekord w wyznaczonym miejscu przez minimum 10 minut.

OKL. Czas zarejestrują dwaj niezależni sędziowie, którzy będą również obserwować całość wydarzenia. W trakcie tych 10 minut uczestnicy zaśpiewają hymn „Puszcza". Jego słowa: Dębie stary niech twe konary zawsze się ku nam gną./ Dzieci twoje zawsze ci wierne otocz opieką

Ustanowienie rekordowego wyniku w kategorii „Największe zgromadzenie ludzi przebranych za drzewa" ma swoją edukacyjną podbudowę. Stroje dzieci będą nawiązywać do dębu szypułkowego. Gatunek ten wybrano z rozmysłem, ma on bowiem ogromne znaczenie w tradycji europejskiej oraz stanowi symbol trwałości i długowieczności na naszym kontynencie.

Pracownicy OKL przygotują pełną dokumentacje próby i prześlą ją do biura Księgi Rekordów Guinnessa w celu zatwierdzenia rekordu.

Rekord Guinnessa
Księga Guinnessa gromadzi dane na temat rekordowych wyczynów. Historia jej powstania sięga roku 1951, kiedy to w Irlandii w hrabstwie Wexford, Sir Hugh Beaver (dyrektor generalny firmy produkującej piwo Guinness), podczas polowania zastanawiał się, czy siewka złota może być najszybszym ptakiem łownym Europy. Nie mogąc znaleźć publikacji, która serwowałaby odpowiedź na tego typu pytanie, wpadł na pomysł przygotowania i wydania książki z informacjami o różnego rodzaju rekordach. Dziś jest ona jedną z najpopularniejszych publikacji świata.

Pleszew.naszemiasto.pl na Facebooku - dołącz do naszej społeczności!

Byłeś świadkiem interesującego wydarzenia? Napisz do nas: [email protected] lub zadzwoń: (62) 742 00 62, (62) 742 58 25, 502 499 363
od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto