Nowe mieszkania komunalne na wynajem w Pleszewie
Powstający w miejscu zburzonego dawnego Domu Kultury nowoczesny kompleks mieszkaniowo-usługowy jest już na finiszu. Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego prowadzi rekrutację najemców na 21 mieszkań komunalnych, które zostały przeznaczone wyłącznie na cele wynajmu. Rekrutacja potrwa do końca maja. Aby móc zamieszkać w nowym budynku, trzeba spełnić określone wymagania.
- To m.in. czynsz w kwocie ok. 18zł/m2, który nie obejmuje kosztów zużycia wody, prądu, ogrzewania, odbioru odpadów itp. Kolejnym kryterium jest wymagana wpłata kaucji. Maksymalny dochód miesięczny na członka gospodarstwa domowego wynosi od 3,5 do 4,7 tys. w zależności od liczby osób w gospodarstwie domowym. Ponadto najemca nie może być właścicielem innego mieszkania i musi zamieszkiwać na terenie Miasta i Gminy Pleszew - informują przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.
Mieszkania o podwyższonym standardzie będą miały powierzchnię od 25 do 83 m2. Budynek będzie posiadał garaż podziemny, a na parterze znajdować się będą lokale usługowe. Szczegółowych informacji na temat naboru udziela Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pod nr tel. 62 742 83 65.
Polub nas na FB
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wielki zlot BMW w Wielkopolsce. Na majówkę do Dobrzycy zjech...
[g]9321635[g]
Festiwal Baniek Mydlanych w Pleszewie. W niebo pofrunęły mil...
Festiwal Kolorów w Pleszewie, czyli eksplozja radości i krea...
Powiatowy Dzień Strażaka w Pleszewie. Strażak to brzmi dumni...
Kamień węgielny wmurowany! Szkoła w Koźmińcu zostanie rozbud...
Wielkopolski Festiwal Rzemiosła 2023 w Pleszewie przyciągnął...
Spółka CPK przedstawiła wariant inwestorski przebiegu Kolei ...
Gazeta Lubuska. Ewakuacja w Zielonej Górze. W garażu były bomby
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?