Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowatorska metoda nauczania j. angielskiego. W oddziałach przedszkolnych funkcjonujących przy SP w Kwileniu realizowany jest program DODOTOK

Damian Cieślak
W oddziałach przedszkolnych funkcjonujących przy Szkole Podstawowej w Kwileniu realizowany jest program "DODOTOK. Dwujęzyczność dla małych i dużych". Jest to nowatorska i skuteczna metoda nauki języka angielskiego.

Głównym założeniem programu jest oswajanie dzieci z językiem angielskim od najmłodszych lat. Aby zwiększyć czas przeznaczony na naukę angielskiego, oprócz obowiązkowych zajęć, które są w rozkładzie dnia przedszkolaków, panie przedszkolanki używają angielskiego w czasie typowych, codziennych sytuacji. - Dzięki programowi dzieci mają dużo więcej kontaktu z językiem angielskim w ramach czasu, który spędzają w przedszkolu oraz lepiej przyswajają materiał gdyż jest on częściej utrwalany i powtarzany. Co najważniejsze, dziecko przekonuje się, że język to narzędzie do prawdziwej komunikacji i realizacji potrzeb - opowiada Krystyna Sobczak-Gmyrek, dyrektor SP w Kwileniu.

Przyjacielem dzieci, który co miesiąc wprowadza ich do zaczarowanego świata języka angielskiego, jest sympatyczny ptak Dodo. Dodo pisze listy, w których wyjaśnia jakie miejsca zwiedza i gdzie zatrzymuje się w danym miesiącu. Do tej pory przedszkolacy poznali podstawowe zwroty grzecznościowe, wyrażenia używane w łazience, przy stoliku oraz w czasie zabawy. Dzieci chętnie słuchają przygód Dodo i chętnie wykorzystują angielskie zwroty i słówka w przedszkolu. Program ten zapewnia nie tylko edukację najmłodszych, ale również wsparcie dla rodziców, którzy poznawane zwroty mogą również wykorzystywać w codziennych, domowych sytuacjach. Również i nauczyciele mogą liczyć na wsparcie doświadczonych metodyków języka angielskiego.

Autorami programu są dr Grzegorz Śpiewak – wykładowca Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Aleksandra Popiołek – lektor i metodyk nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym oraz Agnieszka Frejlich-Hołody – nauczycielka języka angielskiego. Program jest finansowany i realizowany w ramach współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, której krajowym operatorem jest nidzicka Fundacja "NIDA" z programem English Teaching.

Koordynatorem projektu jest Marta Jarzębska, a realizatorami nauczyciele przedszkola: Marzena Skitek, Aldona Pietrzak, Ewa Rzepecka oraz Monika Rybarczyk.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto