Nicola Kaczmarek powalczy o medal mistrzostw Europy, a Olaf Pera mistrzostw świata

archiwum Polski Związku Kickboixngu/archiwum prywatne
Niemal w jednym czasie dwoje pleszewskich sportowców będzie walczyło o medale imprez rangi mistrzowskiej. Nicola Kaczmarek startuje w Turcji w mistrzostwach Europy w kickboxingu, a Olaf Pera bierze udział w mistrzostwach świata juniorów w boksie olimpijskim w Hiszpanii.

W poniedziałek, 14 listopada 2022 roku, rozpoczęły się mistrzostwa Europy seniorów w tureckim mieście Antalya. W składzie reprezentacji Polski znalazła się pleszewianka Nicola Kaczmarek, która powalczy w formule full contact. Pierwszą rywalką naszej zawodniczki w wadze do 52 kg będzie Włoszka Nicole Perona. Nasza kadra ostatnie dni przed wylotem spędziła na zgrupowaniu w Poznaniu.

Nicola Kaczmarek w kwietnie została mistrzynią Polski seniorek w kickboxingu! Pleszewianka okazała się najlepsza w formule full contact. Kilka dni wcześniej zdobyła brązowy "krążek" w formule low kick. Ma w dorobku także brązowy medal mistrzostw świata juniorek starszych, po który sięgnęła w Lido di Jesolo we Włoszech. Nicola odnosi sukcesy również w boksie olimpijskim. W listopadzie 2021 roku stanęła na drugim stopniu podium XXI Mistrzostw Polski Seniorek.

Olaf Pera z kolei przebywa już w hiszpańskiej La Nuci, gdzie od 13 do 27 listopada potrwają mistrzostwa świata juniorów właśnie w boksie olimpijskim. Pleszewianin, zawodnik KS Ziętek Team, w tym roku okazał się najlepszy w juniorskich mistrzostwach kraju. W październiku cieszył się ze złotego "krążka" w mistrzostwach świata w kickboxingu - wygrał rywalizację juniorów w formule full contact.

Przygodę z pięściarstwem rozpoczął w 2016 roku. Robił szybkie postępy. Trafił do kadry narodowej. Wygrał międzynarodowy turniej w Słowacji, był najlepszy podczas „Gergely Bornemissza Memorial”, czyli zawodach, które odbyły się w węgierskim Eger. Ulubionym bokserem Olafa jest Mike Tyson. Największe sportowe marzenie pleszewianina to start w Igrzyskach Olimpijskich.