Nauczyciel na Medal 2018. Miłośnik sportu od 18 lat związany z ZSP nr 2 jest liderem plebiscytu w kategorii szkoły podstawowej/gimnazjum

Damian Cieślak
archiwum prywatne
Szymon Adamski to aktualny lider w kategorii Nauczyciel na Medal szkoły podstawowej/gimnazjum. Od 18 lat pracuje w ZSP nr 2 w Pleszewie.

Jest nauczycielem wychowania fizycznego, który należał do jego ulubionych przedmiotów w czasach szkolnych. - Zawsze lubiłem sport - podkreśla pan Szymon. W młodości trenował karate. Dziś jest zawodnikiem amatorskiej drużyny piłkarskiej Tilgner, z którą bierze udział w licznych rozgrywkach. Nie samym sportem jednak żyje człowiek. - Pasjonuje mnie wszystko, co związane z projektowaniem zieleni - podkreśla.

Szymon Adamski ukończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. - Nie ukrywam, że do podjęcia nauki namówiła mnie żona, wówczas studentka pierwszego roku. W tym okresie mogłem liczyć na ogromne wsparcie rodziców oraz teścia, który był bardzo zaangażowany w moją edukację. To on w bardzo czytelny sposób wyjaśnił mi jakie warunki muszę spełnić, aby zostać studentem AWF oraz czym mogę zajmować się w przyszłości. To on dostrzegł we mnie nauczyciela wychowania fizycznego - opowiada.

Praca nauczyciela choć wymagająca dostarcza również wiele satysfakcji. Pana Szymona cieszy, kiedy uczniowie przychodzą do niego, jak do zaufanej osoby, dzielą się z nim swoimi problemami, oczekując wskazówek i sposobów ich rozwiązania. Satysfakcję sprawia mu również radość w oczach dziecka po przełamaniu barier związanych z czynnościami ruchowymi. Jak dla większości nauczycieli najtrudniejsza, najbardziej nużąca i niewdzięczna dla Szymona Adamskiego jest praca z dokumentami.

Kandydat do tytułu Nauczyciela na Medal szkoły podstawowej/gimnazjum z żoną Moniką wychowuje dwóch synów: Kacpra i Maksa. Udział w plebiscycie stanowi dla niego duże wyróżnienie. - Każdy oddany głos na moją osobę, traktuję jako docenienie mojego zaangażowania w wykonywaną pracę - podkreśla.

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Dodaj ogłoszenie