MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najpiękniejsze Rodzinne Ogródki Działkowe. Rodzinne Ogródki Działkowe im. ks. K. Niesiołowskiego w Pleszewie. Zielona oaza w mieście

Piotr Fehler
Piotr Fehler
Rodzinne Ogrody Działkowe w Pleszewie! Najpiękniejsze Rodzinne Ogrody Działkowe im. ks. K. Niesiołowskiego w Pleszewie. To zielona enklawa w środku miasta. A rodzinne ogrody działkowe są piękne. Sprawdziliśmy!

Najpiękniejsze Rodzinne Ogródki Działkowe

Rodzinne Ogrody Działkowe im. ks. K. Niesiołowskiego to prawdziwa enklawa w środku miasta. Tutaj można odpocząć na łonie natury, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i zapomnieć o codziennych troskach i problemach, pielęgnując kwiaty, plewiąc grządki lub po prostu przyglądać się jak wszystko pięknie kwitnie i dojrzewa.

Idąc ciasnymi alejkami i mijając wiele zadbanych i pięknych działek, można bez trudu zauważyć wiele niezwykłych ogrodów , które od razu rzucają się w oczy paletą niezwykłych kolorów i zapachów kwiatów i dojrzewających warzyw.

Najpiękniejsze Rodzinne Ogródki Działkowe. Rodzinne Ogródki ...

Rodzinne Ogródki Działkowe pełne kwiatów i warzyw

- To banalne, ale trzeba kochać to co się robi i poświęcić się temu bez reszty. Uwielbiam patrzeć, jak wyhodowane przeze mnie warzywa rosną, kwitną, a później dojrzewają - mówi Zdzisław. Wtóruje mu żona, która podkreśla, że nie zajmują się roślinami od dawna. - Mamy działkę od kilku lat. Jesteśmy samoukami, którzy uczyli się metodą prób i błędów. Nie zrażaliśmy się niepowodzeniami, bo uprawa działki to styl życia, a nie sport - przekonuje.

Najpiękniejsze Rodzinne Ogródki Działkowe. Rodzinne Ogródki ...

Rodzinne Ogródki Działkowe. Historia ROD im. ks. K. Niesiołowskiego

Historia Rodzinnego Ogródka Działkowego im. ks. K. Niesiołowskiego sięga roku 1924. Pomysłodawcą utworzenia Towarzystwa Ogrodów Działkowych był proboszcz pleszewskiej parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela (jedynej w mieście) ks. prałat Kazimierz Niesiołowski. Tenże proboszcz 6 mórg ziemi parafialnej, położonej przy drodze Prokopowskiej za Ogródkiem im. Dzieciątka Jezus przekazał na ogródki. Towarzystwo Ogrodów działkowych, które dało początek Rodzinnemu Ogrodowi Działkowemu, odbyło się 12 października 1924 roku. 250 - arowe ogródki otrzymało 48 pleszewian. Niektóre są w w pleszewskich rodzinach do dziś. Obecnie ogródków jest ponad 120. A na czele zarządu stoi Jan Masztalerz, ROD im. ks. K. Niesiołowskiego zdobywa nagrody w konkursach krajowych, regionalnych i lokalnych.

Polub nas na FB

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Lawendowe pole pod Pleszewem. Tutaj lato ma inny zapach. Gos...

Gmina Dobrzyca. Maria Rutkowska i Aleksandra Rykowska zainau...

Gmina Czermin. "Wieczór artystyczny ze słowem i piosenką" w ...

Pleszew. "NO SUGAR", z dużą dawką pozytywnej energii, czyli ...

Gmina Dobrzyca. Dzień Seniora w Strzyżewie. Do tańca przygry...

Gmina Dobrzyca. Festyn "W małych wielka siła tkwi". W parku ...

Bractwo Strzeleckie p.w. św. Tekli ma nowego króla

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto