Najmłodsi zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate przywieźli ze Zdun worek medali

Damian Cieślak
archiwum Pleszewskiego Klubu Karate
12 "krążków" wywalczyli najmłodsi zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate podczas turnieju w Zdunach. Podopieczni Bartłomieja Sołtysiaka zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

XX Zduny Karate CUP 2022. 12 medali zawodników Pleszewskiego Klubu Karate

169 zawodników z 19 klubów wzięło udział w ogólnopolskim turnieju Zduny Karate CUP 2022. Do rywalizacji przystąpiła również 15-osobowa reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate. Podopieczni Bartłomieja Sołtysiaka wywalczyli 12 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli:

• Damir Volkov - kata chłopców 8-9 lat,
  • Bartosz Jagła - kumite chłopców 10-11 lat, +40 kg,
  • Cezary Jóźwiak - kumite chłopców 12-13 lat, -45 kg,
  • Jan Borowczyk - kumite chłopców 8-9 lat, +35 kg,
  • Aleks Klaczyński - kumite chłopców 8-9 lat, -35 kg,
  • Maja Kolanowska - kumite młodziczek, +45 kg.

Srebrny medal zdobył Borys Małgowski (kumite chłopców 8-9 lat, -35 kg). Brązowe "krążki" wywalczyli:

• Sylwester Kapała - kumite chłopców 10-11 lat, +40 kg,
  • Aleksander Urbaniak - kumite chłopców 8-9 lat, -35 kg
  • Celina Żarnowska - kumite dziewcząt 10-11 lat, +35 kg,
  • Lena Szybiak - kumite dziewcząt 8-9 lat, +30 kg,
  • Zuzanna Kujawiak - kumite dziewcząt 8-9 lat, -30 kg.

W zawodach, które odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Zdunach, uczestniczyli także: Maciej Nowakowski w kumite chłopców 8-9 lat (-35 kg) i Patrycja Pływaczyk w kumite dziewcząt 8-9 lat (+30 kg).

6 złotych, srebrny i 5 brązowych "krążków" pozwoliło zająć Pleszewskiemu Klubowi Karate drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Na turniej zaprosili: Uczniowski Klub Sportowy SHODAN oraz burmistrz Zdun Tomasz Chudy.