Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Modernizacja już w pełni. Budynek szkoły czeka wymiana dachu, termomodernizacja, instalacja centralnego ogrzewania oraz pompy ciepła

Damian Cieślak
Urząd Miejski Gminy Chocz
Wymiana dachu, pełna termomodernizacja, instalacja centralnego ogrzewania oraz pompy ciepła - to najważniejsze elementy remontu budynku Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu.

W połowie maja burmistrz gminy Chocz Marian Wielgosik podpisał umowę z firmą, która wygrała przetarg. Remont wykona przedsiębiorstwo „Bartez” Rafał Mintus z miejscowości Smulsko. Prace już się rozpoczęły! Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, modernizacja zakończy się w marcu 2020 r. Koszt inwestycji wyniesie niespełna 800 tys. zł. - W poprzednich latach wykonaliśmy dokumentację, teraz rozpoczęliśmy realizację zadania - cieszy się gospodarz gminy.

Szkoła w Kwileniu to kolejny obiekt komunalny, który zostaje poddany gruntownej renowacji. Wcześniej wyremontowano Zespół Szkół w Choczu, świetlice w Kwileniu, Kuźni i Józefowie, Posterunek Policji, Dom Seniora w Kwileniu, przeprowadzono termomodernizację budynku Urzędu Miejskiego Gminy, Przedszkola w Choczu czy też Domu Nauczyciela i Ośrodka Zdrowia.

Co obejmuje remont budynku szkoły w Kwileniu? Pierwszy etap zakłada rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego i wykonanie nowego. Ocieplenie stropu, ścian fundamentowych i elewacji - to kolejny punkt. Drugi etap dotyczy systemu grzewczego. Obecnie budynek jest ogrzewany centralnie. Instalacja wyposażona jest w grzejniki ścienne starego typu zasilane z pionów instalacyjnych. Źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe z podajnikiem z 2013 r. o mocy 75 kW oraz kocioł zasypowy starego typu, oba zlokalizowane w piwnicy.

W ramach inwestycji przewiduje się całkowity demontaż instalacji w całym budynku z pozostawieniem jedynie kotła z podajnikiem jako dodatkowego źródła ogrzewania w przypadku wystąpienia silnych mrozów oraz z pozostawieniem 3 sztuk istniejących nowych grzejników płytowych.

Po remoncie głównym źródłem ciepła będzie powietrzna pompa ciepła. Moc urządzenia pokryje zapotrzebowanie ciepła dla budynku do temperatury zewnętrznej -10 °C. Przy silniejszych mrozach przewiduje się wyłączenie pompy ciepła i wykorzystanie alternatywnego źródła, czyli kotła na ekogroszek.

Śmieciarka przebiła barierę i spadła na położoną niżej ulicę. Kilkanaście osób zostało rannych

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pleszew.naszemiasto.pl Nasze Miasto