Młodziczki Energa MKS Kalisz z medalem młodzieżowych mistrzostw Polski w siatkówce

AND
W Warszawie rozegrano turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodziczek. Siatkarki Energa MKS Kalisz wywalczyły brązowe medale, a mistrzyniami zostały zawodniczki MUKS Joker Świecie. Tym samym w sezonie 2020/21 kaliszanki zostały medalistkami wszystkich kategorii młodzieżowych (złoto, srebro i brąz). Najlepszą blokującą turnieju została środkowa Energa MKS-u, Antonina Serafinowska.

W Warszawie kaliszanki broniły zeszłorocznego złota. Tym razem musiały jednak zadowolić się brązowymi krążkami. dobyty przez kaliskie siatkarki medal jest szóstym dla kaliskiego klubu w ciągu ostatnich dwóch lat.

Zespół prowadzony przez trenera Marcina Widerę rozpoczął turniej od bardzo dobrego, wygranego bez straty seta spotkania z Energetykiem Poznań, a w drugim meczu, również 2:0, pokonał UKS Szamotulanina Szamotuły.

Niestety bardzo emocjonujący i wyrównany mecz o pierwsze miejsce w grupie zakończył się minimalną (13:15 w tie-breaku) porażką kaliszanek z zespołem MKS Dwójka Zawiercie, co oznaczało trudniejszy mecz w półfinale. Tam Energa MKS musiała uznać wyższość późniejszych złotych medalistek z MUKS Joker Świecie.

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce kaliszanki udanie zrewanżowały się zespołowi z Zawiercia i ostatecznie po bardzo trudnym turnieju sięgnęły po brąz Mistrzostw Polski Młodziczek. Wrześniowy Turniej był dokończeniem sezonu 2020/21.

WYNIKI

Mecz o 3. miejsce
MKS Dwójka Zawiercie – Energa MKS Kalisz 0:2 (20:25, 23:25) MVP Zofia Sobanty (Energa MKS Kalisz)
Półfinał
Energa MKS Kalisz – MUKS Joker Świecie 0:2 (17:25, 17:25) MVP Aleksandra Drażdżewska (MUKS Joker Świecie)
Faza Grupowa
Energa MKS Kalisz – MKS Dwójka Zawiercie 1:2 (25:23, 21:25, 13:15) MVP Maja Trefon (MKS Dwójka Zawiercie)
UKS Szamotulanin Szamotuły – Energa MKS Kalisz 0:2 (20:25, 14:25) MVP Antonina Serafinowska (Energa MKS Kalisz)

Enea Energetyk Poznań – Energa MKS Kalisz 0:2 (24:26, 8:25) MVP Martyna Witczak (Energa MKS Kalisz)

KKS Kalisz - Pogoń Szczecin. Po ostatnim gwizdku stadion eks...