Młodzi szachiści z Klubu Szachowego "Orły Pleszew" na Mistrzostwach Polski w Szczyrku

PF
Klub Szachowy Orły Pleszew
Najmłodsi szachiści z całej Polski z rekordową frekwencją stawili się w Orlim Gnieździe w Szczyrku, gdzie walczyli o tytuł Mistrza Polski do lat 8 w kategorii dziewcząt i chłopców. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Klubu Szachowego "Orły Pleszew"

Mistrzostwa Polski Młodzików to turniej szczególny. Dla dzieci jest to często pierwszy start w tak prestiżowym turnieju. Podobnie było z reprezentacją Klubu Szachowego „Orły Pleszew”, która do Szczyrku wybrała się w sześcioosobowym składzie. Wśród startujących byli chłopcy:Antoni Kasprzak, Dominik Urbaniak, Kamil Szehyński, Aleksander Górczyński, Filip Koło oraz Dawid Zdunek.

Mistrzostwa rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Młodzi szachiści i szachistki walczyli o tytuły mistrzów Polski, a przede wszystkim o prawo wnioskowania do PZSzach o udział w mistrzostwach Świata w Brazylii i mistrzostwach Europy w Rumunii.
Najlepiej z całej szóstki pleszewskich szachistów zaprezentował się Dominik Urbaniak, który zgromadził 4,5 pkt. i został sklasyfikowany na 64 miejscu. Blisko 30 miejsc niżej uplasował się Antoni Kasprzak, który zajął ostatecznie 96 miejsce z 3,5 pkt.

Jak zauważa Stanisław Dixa z pleszewskiego Klubu Szachowego, choć wyniki nie były rewelacyjne, to dla jego podopiecznych było to fantastyczne doświadczenie. - Stanęli w szranki z najlepszymi zawodnikami w kraju, zyskali nowe przyjaźnie i poszerzyli swoją wiedzę szachową - podkreśla.