Młodzi karatecy udowodnili, że na nich również można liczyć

PF
Liczna reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate wzięła udział w turnieju karate "Szlakiem Templariuszy" w Koźminie Wielkopolskim. Karatecy wywalczyli w sumie 10 medali: 4 złote, 2 srebrne i 4 brązowe

W zawodach "Szlakiem Templariuszy: wzięło udział 250 zawodników z 19 klubów z Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Rewelacyjny występ zaliczyła Julia Grzelak w konkurencji młodziczek nie miała sobie równych. - Wszystkie walki, a było ich 4 wygrała przed czasem - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate. Drugi złoty medal dla pleszewskiego klubu wywalczył Michał Florczak w konkurencji młodzików -48kg.Trzeci złoty medal wywalczył Jakub Margiela w konkurencji kumite juniorów młodszych -48kg. Czwarty złoty medal wywalczył Dawid Sobkowiak , który w konkurencji kumite juniorów młodszych +60kg pokonał w finale Dominika Tarnawskiego także z Pleszewskiego Klubu Karate.

Srebrny medal wywalczył Konrad Tanas w kumite juniorów open.

W zawodach wystąpiła również najmłodsza zawodniczka Pleszewskiego Klubu Karate Maja Kolanowska, która wywalczyła brązowy medal w kumite dziewcząt rocznik 2009.- Maja wygrała jedną walkę i w walce o finał uległa zawodniczce ze Środy Wlkp. W walce o brązowy medal pokonała zawodniczkę z Wrześni - relacjonuje przebieg zawodów Józef Sołtysiak

Brązowy medal wywalczyła także Dominika Slebioda, która wygrała dwa pojedynki w w walce o finał uległa zawodniczce ze Środy Wlkp. Brzozowy medal przypadł także Mariuszowi Kierzkowi w kumite juniorów młodszych -60 kg.