Mistrzostwa Polski w Karate: Sukces pleszewian

PF
Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się dla gospodarzy Mistrzostwa Polski w Karate w Pleszewue PF
Udostępnij:
Sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się dla gospodarzy rozgrywane w Pleszewie Mistrzostwa Polski w Karate WKF

Mistrzostwa Polski w Karate w Pleszewie

Gospodarze turnieju odnieśli spektakularny sukces zajmując w klasyfikacji medalowej 4 miejsce z pośród 400 zawodników z 51 klubów z całej Polski.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli łącznie 11 medali. Jest to o 5 medali więcej niż w poprzednich Mistrzostwach Polski, które rozgrywane były w Legnicy w 2014 roku.

W Pleszewie wychowankowie braci Sołtysiaków wywalczyli 4 tytuły mistrzów Polski, 3 tytuły wicemistrzowskie i 4 brązowe medale.

Dużą niespodzianką było wywalczenie złotego medalu przez Mateusza Bonusiaka w kumite juniorów młodszych -70kg, który w eliminacjach do tytułu pokonał kolejno Marcina Olszaka Sakuria Rumia 4-0, Michała Szostaka KKS Krapkowice 3-0. W walce półfinałowej po bardzo wyrównanej walce pokonał faworyta turnieju Damiana Grzegorczuka z Kaisho Białystok 3-2. W walce o tytuł mistrzowski pokonał reprezentanta Białostockiego Klubu Karate Kacpra Piłata 4-1.

Drugi tytuł mistrzowski, ale będąc faworytem wywalczył Kacper Vogt w kumite juniorów młodszych -63kg, który pokonał w finale 2-0 Marcela Okonowskiego z Bodaikan Szczecin.

Kolejny tytuł mistrzowski wywalczył również "as" pleszewskiej ekipy Maciej Drążewski, który należy do najbardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników w klubie. - Maciej obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku w wspaniałym stylu pokonując w finale kumite młodzieżowców -67 kg 4-2 Adama Steczuka Bodaikan Szczecin. - podkreśla Józef Sołtysiak.

Bardzo pasjonujący przebieg miała również rywalizacja w konkurencji drużynowej juniorów młodszych reprezentantów. Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate w składzie: Kacper Vogt, Konrad Tanaś, Jakub Konowalczyk i Jakub Olejnik wywalczyli tytuł mistrza Polski pokonując w finale drużynę Kaisho Białystok 2-1.

Tytuły wicemistrzów Polski wywalczyli Fili Vogt w kumite juniorów -61 kg, Jakub Konowalczyk w kumite juniorów młodszych -57kg oraz Maciej Śmigielski w kumite juniorów -68kg.

Brązowe medale wywalczyli Barbara Sadowska w kumite juniorek +59kg, Konrad Tanaś w kumite juniorów młodszych -52kg, drużyna juniorów w składzie Maciej Śmigielski, Filip Vogt, Jan Szkudlarek, Emil Szkudlarek oraz drużyna młodzieżowców w składzie Maciej Drążewski, Adam Konowalczyk i Krystian Żuchowski.

- Wyniki Pleszewskiego Klubu Karate na Mistrzostwach Polski Karate to wspaniałe podsumowanie startów w 2015 roku - zaznacza Józef Sołtysiak. Prezes PKK zaznacza, że Mistrzostwa Polski to dobra „zaliczka” przed grudniowym Pucharem Europy w Katowicach.

Pleszewscy karatecy potwierdzili tym samym przynależność do ścisłej czołówki klubów karate w Polsce, a ich występ w rodzinnym mieście zaowocowały bardzo dobrymi rezultatami we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu w postaci 31 punktów do ogólnopolskiej klasyfikacji.

- Razem z wynikami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików pleszewscy sportowcy zgromadzili w 2015 roku rekordową ilość 70 pkt. we współzawodnictwie PFSM - tłumaczy Józef Sołtysiak, prezes Pleszewskiego Klubu Karate.

- drużyna juniorów w składzie: Filip Vogt, Emil Szkudlarek, Jan Szkudlarek, Maciej Śmigielski,
- drużyna młodzieżowców w składzie: Maciej Drążewski, Adam Konowalczyk i Krystian Żuchowski.

Organizatorzy Mistrzostw Polski pragną podziękować za pomoc w organizacji zawodów: