Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mistrz Polski z Pleszewa! Filip Vogt podwójnym zwycięzcą!

RED
Mistrzostwa Polski Karate WKF
Rewelacyjny występ wychowanków braci Sołtysiaków, na Mistrzostwach Polski Karate WKF w Bielsku Biała. Mistrz Polski z Pleszewa! Filip Vogt podwójnym zwycięzcą!

Filip Vogt podwójnym mistrzem Polski!!!

Rewelacyjny występ wychowanków braci Sołtysiaków, na Mistrzostwach Polski Karate WKF w Bielsku Biała.

W dniu 26 października odbyły się Mistrzostwa Polski Karate WKF na których reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate zdobyli 3 medale w tym 2 złote Filipa Vogta w kumite juniorów młodszych -52kg, drużyna w składzie Maciej Smigielski, Patryk Fimiak, Filip Vogt i Jan Szkudlarek oraz medal brązowy Jan Szkudlarek w kumite juniorów młodszych +70kg.
W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 44 klubów w tym siedmioro zawodników z Pleszewskiego Klubu Karate: Maciej Drążewski kumite U21 -68kg, Krystian Zuchowski kumite U21 +78kg, Adam Konowalczyk kumite junio-68kg, Filip Vogt kumite jun. mł -52kg, Patryk Fimiak kumite jun.mł. -57kg, Jan Szkudlarek kumite jun. mł. +70kg, ponadto w konkurencji drużynowego wystąpił Maciej Śmigielski.

Bardzo udanym występem zakończył swój udział w kumite ind. Filip Vogt, który wywalczył tytuł mistrza Polski. W finale pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Świata Karate Shotokan Liverpool 2013 Macieja Skroubę Kaisho Białystok 2-0. Walka finałowa była bardzo zacięta bo zwycięstwo dawało przepustkę na Mistrzostwo Świata Karate Juniorów Guadalajara 7-10.11.2013 w Hiszpanii. W półfinale Vogt pokonał 3-0 Piotra Borona Kaisho Białystok a w ćwierćfinale pokonał 7-1 Bartosza Potrackiego KS Gokken Gdynia.

Brązowy medal w kumite juniorów młodszych +70 kg wywalczył Jan Szkudlarek pokonując w walce o brązowy medal Kamila Nadrowskiego Champion Łódź 2-0. Filip Vogt zdobył 9 pkt a Jan Szkudlarek 4 pkt we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego. Tym samym zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate w 2013 roku zgromadzili łącznie 40 pkt .

Dużym sukcesem zakończyli reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate rywalizację w kumite drużynowym juniorów młodszych zdobywając tytuł drużynowego mistrza Polski zostając najlepszym drużyną w Polsce w tej kategorii wiekowej pokonując w finale obrońcę tytułu mistrzowskiego drużynę Harasuto Łódź. Łodzianie byli faworytami w walce o złoty medal. Przeszli eliminacje jak burza pokonując w eliminacjach wszystkie drużyny bez starty pkt. Nasi zawodnicy weszli do finału pokonując w drodze do finału Samuraj Szczecin 2-0, Gokken Gdynia 2-1 oraz w półfinale 2-0 Kamikaze Szczecin. W walkach eliminacyjnych bardzo dobrze wypadł świeżo „upieczony” mistrz Polski Filip Vogt, który wygrał wszystkie walki eliminacyjne wzbudzając podziw swoją formą u trenera Kadry Narodowej Marka Ołowskiego.
W finale obrońcy złotego medalu z ubiegłego roku zawodnicy Harasuto Łódź wystawili swoich najlepszych zawodników. W pierwszej walce Jan Szkudlarek po dramatycznej walce pokonał 2-1 Mateusza Rzeźniczaka. A w drugiej decydującej walce Filip Vogt pokonał w sposób zdecydowany jednego z najlepszych zawodników w Polsce Dominika Gałązkę 4-0.
Wyniki na Mistrzostwach Polski Karate Juniorów Młodszych to wspaniałe podsumowanie startów w 2013roku Pleszewskiego Klubu Karate, przygotowania trenerów Damiana i Bartłomieja Sołtysiaków nie poszły na marne zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate we współzawodnictwie Polskiej Federacji Sportu postarali się o rekordową ilość 40 pkt .